Scratchy07

Proč si zastavárník zapisuje údaje z občanky zákazníka?

Když zákazník prodá (nezaství, ale prodá) určitou věc (např. zlato). ..od kolika let může někdo prodat něco do zástavy?

Nejlepší odpověď
klumprt

Protože podle zákona musí. Do zastaváren totiž neustále lidi prodávají kradené věci, tudíž je žádoucí, aby se vědělo, kdo to tam přinesl.
O věkovém omezení prodávajících mi není nic známo, ale můžou ukázat zastavárníkovi třeba pas. Pokud nemají žádný doklad, tak mají asi smůlu.

Další odpovědi
lexx

jenom bych upozornil že existuje nějaký zákon č.101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů
OP jen tak nějakému překupníkovi neukáži, šel bych jinde