Weroniq

proč si velikosti oblečení v obchodech neodpovídají?

proč tričko velikosti M v jednom obchodě je úplně jinak velké než tričko M v jiném obchodě.. a takhle je to se vším, u ničeho nemůžu mít stejnou velikost, někdy dokonce musím sáhnout po XL a nepřijde mi to vůbec obří, to jen ty ostatní kusy jsou jak pro panenky.. leckdy ani dva kusy stejné velikosti nejsou ušité stejně :/

Nejlepší odpověď
anonym

Weroniq, tak to mám stejný problém a už léta vycházím z toho, že jsou věci věci mezi nebem a zemí, které nepochopím. Velikostní tabulky se liší podle jednotlivých zemí, ale i výrobců. Bohužel, nesedí ti skoro nikdy a jedinou možností je si věci pokaždé vyzkoušet.

Další odpovědi
Lucijej

Každý výrobce má svoje měřítko.

led

V niektorých štátoch sú iné miery konfekcie.
Najlepšie je urobiť si konverznú tabuľku jednotlivých mier.
Druhá možnosť, ja ju praktizujem a je najspoľahlivejšia. Zmerajte si pre vás potrebné miery a skúste si dané miery namerať na ruke od konca prstov až po… Pri kúpe potom nepotrebujem žiadny meter chytím do zmeriam na ruke a viem či dana časť odevu je dobrá. (ak je to viac, než po plece, preložte si to napolovicu)

Děda Louda

Milé dámy, račte si uvědomit, co ta písmenka znamenají. Slouží logicky jen jako orientační vodítko v dané modelové řadě, nevyjadřují tedy přesné údaje nebo míry (90–60–90).
Konkrétní velikost volíte dle své postavy, nikoli podle nějakého předpisu.

Ella

každý výrobce šije jinak, podle jiného měřítka – to co u vietnamců koupíš ve velikosti XL i větší a je ti to, tak v normálním obchodě koupíš ve velikosti M, možná i S a bude ti to taky.
Musíš se s tím prostě smířit a hledat to, oo ti bude sedět, v každém obchodě a u každého kusu oblečení jinak… s tím se nic nenadělá..