mokrygorky

Proč si státy navzájem nesmažou dluhy?

Nevidím v tom žádný problém. Proč to neudělají? Vždyť by to jen prospělo ne? Nebo se pletu?

Nejlepší odpověď
Drap

A proč by to dělaly ? Ty také smažeš dluh, když ti někdo dluží ? V tom případě si od tebe rád půjčím.

Další odpovědi
belldandy

A víte zcela jistě, že to státy nikdy nedělají?

Pepa25

Navzájem není problém, ale většinou jsou pořád stejné státy věřitelé a pořád stejné dlužníci … Takže pak přicházejí v úvahu jen odpouštění dluhů (dobrovolné vzdání se věřitelů části svých nárok) nebo státní bankroty (nedobrovolné škrtání dluhů) …

lexx

a myslíš že ČR nekdy splátí svůj zahraniční dluh 2.5 bil Kč (2500 mld. Kč) ? veřitelé nás brzo skoupí do otroctví, už to začalo…