Proč si spisovatelé dávají pseudonym?

V dnešní době internetu , kde se dá najít cokoliv to nedává smysl.

Nejlepší odpověď
annas

Pseudonym spisovatelů či jiných umělců nesouvisí s internetem.

Autoři užívají v literatuře pseudonymy z různých důvodů: jejich jméno nezní líbivě. Jindy chtějí zůstat v anonymitě. Z rodinných důvodů, obávají se neúspěšnosti, vyjadřují vztah k němu blízkému atd.

Uvedu ještě několik pseudonymů: O. Březina (původně V. Jebavý), V. Řezáč (V. Voňavka) – vlastní příjmení nezajímavá. P. Bezruč (původně V. Vašek) – kvůli anonymitě jako začínající autor.

Zajímá-li vás, proč si někteří jedinci zvolili pseudonymy, projděte si historii Odpovědí. .Původ některých je zajímavý.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Pseudony­my%20

Další odpovědi
anonym

Možno pre to isté, prečo vy ste si dali pseudonym ´česílko´.
Veľa umelcov si kryje svoje súkromie, preto na verejnosti vystupuje pod prijatým menom.
Predstavte si:
´Jana Nováková´ neznáme meno (prosím o prepáčenie, uvedený meno je len náhodná vybratá vzorka), ale miesto nej sa na knihe zaskvie meno ´Jana X´
Hneď zarezonuje otázka kto je to?, určite je známa, len ja neviem nič, musím to pozrieť-prečítať

Sůwa

Můžu napsat jen ze zkušenosti – kamarád je dnes dost známý spisovatel, ale začínal s pseudonymem, když si ještě svou budoucností nebyl jistý. To sice ještě internet nebyl tak rozšířený, ale stejně dodnes o jeho psaní moc lidí z okolí vůbec neví, protože většinou ho znají jen pod přezdívkou a skutečné jméno ví jen nejbližší. Takže má vlastně „pseudonym“ v občanském životě a v literatuře je pod svým jménem.

anonym

Někteří spisovatelé to dělají ze stejného důvodu jako třeba herečky nebo zpěváci – chtějí mít jméno „in“. Mají představu, že pseudonym jako umělecké jméno lépe vystihuje jejich identitu.
Nebo je to naopak z důvodu, že o své skutečné identitě toho veřejnosti chtějí sdělit naprosté minimum, ne-li vůbec nic.
Chápu jako více odpovídající realitě to, že spisovatel chce zůstat pro veřejnost anonymní. Minimálně chápu jako správnou tuto snahu v době, kdy je autor ještě málo známý a obává se případných negativních reakcí svého okolí. Lidský výsměch dokáže pořádně odradit od další tvorby.

anonym

Zboží potřebuje hezký obal!

anonym

annas, díky netu se dá dohledat skutečné jméno. Pokud to je na netu

annas

Ad česílko. Máte pravdu. Ale stále dost jedinců nepoužívá internet jednak k vůli tom, že je v informacích na netu dost chyb jednak raději pracují s texty.
Já osobně vyhledám informace na netu, ale při jakékoliv nejistotě sahám po tištěném zdroji.