KubikS7

Proč si Samuel Rosenstock zvolil pseudonym Tristan Tzara?

Nejlepší odpověď
annas

Když vypukla první světová válka, Švýcarsko bylo jednou z mála zemí Evropy, kde se mohlo klidně žít. Tzara se tedy objevil ve Švýcarsku. Ovšem za jeho příjezdem lze hledat i důvody, které nejsou příliš známé. Ve vlasti byl přistižen se čtrnáctiletou holčičkou, což pro bohatou židovskou rodinu v Moinesti představovalo bezpříkladné poskvrnění pověsti. Takže ho poslali za hranice.
Básník se jmenoval vlastním jménem Samuel Rosenstock. Nejdříve si říkal Sami R., ale poté si zvolil pseudonym Tristan Tzara. Vycházelo to ze sousloví triste on tzara, tedy smutný ve své zemi. Necítil se být úplně Židem, ani se nedovedl integrovat do majoritní společnosti.

Upraveno podle netu