Michal Kole

Proč si pokaždé poštovní doručovatel nebo doručovatelka opisuje číslo z mé občanského průkazu ? Pro či ho nezapamatuje?

Pro rychlejší odbavení,

Nejlepší odpověď
Drap

Nauč se rodná čísla, adresy a podobu tisíce lidí a potom pochopíš, proč si to nezapamatuje.

Další odpovědi
anonym

A ty si myslíš, že poštovní doručovatelka si pamatuje má pamatovat X čísel občanek?Dcera je také pošťačka a přece není možné aby si ve 3tísícovém městě pamatovala všechny občanky.A to je jen v malém městečku.
Ty si také pamatuješ všechny telefonní čísla ve svém telefonu?

anonym

Michale, doručovatelka v dokladech musí mít číslo Tvého platného OP. I kdyby měla fotografickou paměť a to Tvé číslo si zapamatovala, tak stejně musí číslo OP zkontrolovat, protože Ty jsi mohl průkaz od minulého přebírání pošty nebo důchodu ztratit a vyřídit si nový. Nejde tu vůbec o paměť doručovatelky. Jde o platnost Tvého dokladu ke dni vydání zásilky poštou.

zjentek

kdyby to chtěl každý, musela by mít s sebou databází čísel OP.. a pak tvůj podpis. To nejde.. takhle je to vlastně rychlejší .)

Led_

Doručenka je doklad o doručení, bez ohľadu na to, či si pamätá, alebo nie, je povinná! skontrolovať správnosť čísla OP a zapísať ho do určenej kolonky podľa originálu OP. Až po tomto zápise a vašom podpise má vami potvrdený právoplatný doklad o prevzatí zásielky.
Len tak cvične k pamäti:
pamätáte si všetky nicky na tejto stránke bez pozretia, ku ktorým ste dal odpoveď, alebo diskusný príspevok? Viete z hlavy povedať, koľko ich je? Nepočítajte!

Braník

protože je taky blbá

badisko

Ona ho zna a velice dobre ..ale chce stebou stravit vic casu …dorucovatel je natom podobne…:D

antík

Jasně, zapamatuje…

honza19hk

přemýšlej chlape,chtěl bych vidět tebe. Pošťák má na starosti stovky nebo tisíce lidí.

nimbus4

No jasně. I tuto otázku Ti odpoví v Dobřanech, kam bezpochyby patříš.