veruska

Proč si odpovídatelé myslí,že jen jejich odpověď je dostačující a nensmí se otázka opakovat?

Doplňuji:
Četla jsem,a proto se ptám.Když nechci tak neodpovídám a pro někoho odpovědi nemusí být dostačující.Jsem tu krátce a tento problém se vyskytuje často,vždy na to podrážděně reaují stejní lidé.

Nejlepší odpověď
ten který je

Není tomu tak jak doslova píšeš,nicméně pročti si celkem čerstvou diskuzi na toto téma a možná pochopíš.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souhlasite-s-tim-ze-je-v-poradku-aby-zde-urciti-uzivatele-neustale-napominali-druhe-a-nutili-je-pouzivat-modrou-listu

Další odpovědi
terry

Pokud odpověď není dostačující a 1 doplnění nestačí, je k dispozici diskuze.
Doplňuji:
Otázka se teoreticky opakovat může, ale pokud po 20.čtu dotaz na konec světa nebo jak mám zhubnout, tak už mě to vážně nebaví odpovídat nesmyslně stále dokola

anonym

Verusko, ono to tak opravdu není.
Když jsem sem před necelými dvěma měsíci přišla, taky mne odkázali na modrou lištu. Pochopila jsem to. Pravidla a kodex jsem si pečlivě nastudovala a došla k závěru, že ptát se na stejnou věc mohu, ale je třeba se nejdříve podívat, co o ní je v modré liště. Pokud mi odpovědi zde uvedené nedávají na mou otázku odpověď, pak mohu položit otázku tak, abych se zeptala na to, co mne opravdu zajímá a ne na stejné věci, které již zde zodpovězeny byly.
Pokud mi modrá lišta na mou otázku schopná odpovědět je, tak je zbytečné otázku pokládat znovu.
A to je přesně to, o co se tu všem hlasujícím za ANO jednalo a jedná.
Nikdo tu nejednal podrážděně, pokud jste se Vy tázající nezačali stavět do útočné pozice.
Ta „podrážděnost“ je spíš znechucení nad tím, jak nejste schopni zamyslet se nad tím, co Vám tu pět lidí opakuje pořád dokola: je to v kodexu, přečtěte si to.
Řeší se 24 hodin neschopnost pochopit, že pravidla jsou tu daná.
Mezi ostatními odpovídajícími se také vyskytuje věta: podívej se do modré lišty. Ale nikdo se k tomu nepostavil tak trucovitě a nevynucoval si změnu něčeho, co přísluší jen majiteli Odpovědí.cz.
Určitě jsi našla dost odpovědí s odkazem na modrou lištu a přece se našlo dost lidí, kteří svůj názor napsali s tím, že se minule nevyjádřili, protože tu nebyli.
Je tohle snad projev nevůle těch, co se Vás snaží přimět využívat zdejší informace, používat je s rozumem a snaží se Vás také naučit o svém jednání přemýšlet?
Reagují tu většinou stejní lidé, to máš pravdu. Je to nejspíš tím, že jsou často u počítače a že se mají snahu o své zkušenosti a názory podělit.

anonym

Ad veruska & IK, opět hluboké nepochopení principu. Ač se ocko velice korektně snažila to všem nechápajícím vysvětlit, neustále zapomínáte na to, že se vůbec nejedná o nějaké soukromé postoje a názory, ale obyčejné podvádění při bodování znovuvkládáním a opakováním již obodovaných otázek.
Zlatým a stříbrným dal provozovatel záměrně oprávnění, aby se spolupodíleli na zachování původního ušlechtilého formátu a zabránili tak zhroucení do vágní a bezduché drbárny.
Samotná tato otázka se opakuje do omrzení už v 2ciferném řádu, proč, když odpovědí bylo víc než vyčerpávající.
Pokud IK zmiňuje vyhrocenost – ano, ale ta pochází jen a jen z té neukázněné části, co se nedokáže srovnat s jednoduchými pravidly, ventiluje nezralé protesty a frfňá proti té zralejší, zkušené a rozvážnější moudré komunitě.
Jestlipak by tě napadlo bouřit se proti zákonům, silničním pravidlům anebo – schválně absurdní příklad, vynalézat už dávno vynalezené kolo apod.
Lišta mimo jiné nabízí archiv a databázi, nyní už obsáhlých informací i užitečných rad.
S jistou nadsázkou to lze přirovna k velice zásadnímu fenoménu úspěchu lidstva, které se učí z poznatků svých předků a nevrací se neustále na začátek. Nakonec i školský systém je založen na předávání vědomostí z generace na generaci.
Ty říše a společnosti, jež se nedokázaly poučit z historie, skončily beze zbytku v propadlišti dějin.
Je příznačné, že se stále diví a „kroutí“ nováčci a ti mladí, co jim připadá protest apriori proti všem řádům, jako bůhvíjaké hrdinství. Přitom slovník pro to má jednoduchý význam a sice anarchie a sebestředné kverulantství.
Nedílnou součástí kultivovaného projevu je kromě slušného i spisovné vyjádřování, ale to vám zatím moc nejde.
(viz tvé vlastní přehmaty – „nensmí“, „reaují“).
Doplňuji:
Pokud bychom byli tak ortodoxní, jak nám přičítáte, tak jsou už dávno veškeré závadné otázky šmahem smazány!

KdoSiOdJinud

Problém je v hodnocení, kolikrát se stane, že i hloupá odpověď dostane hodně palců. Někteří hodnotí třeba vtipnost oproti kvalitě.

By the way: musím se přiznat, že občas k tomu sklouzávám také, pokud nejde vyloženě o hloupost.

Jinak k opakování otázek bych raději viděl systém „vytahávání“ otázek z minulosti. Aby existovala možnost seřadit si otázky podle toho, na které bylo v poslední době reagováno. Pak by šla i stará témata řešit aktuálně. :) Takto jak to zatím je, leží v zapomění. :)

IK

Souhlasím s tebou, připadá mi to vyhrocené a je mi to hluboce líto. Mám pocit jako by otázky v člověku umíraly když nemají právo se projevit. Navíc si myslím že nikdo nemusí opakovat staré odpovědi, je to jakobychom už jedli tak už budeme na jídlo jen vzpomínat. Život je interaktivní, reagujeme jeden na druhého i pravidla se vytvářejí podle potřeb. Doufám že se to zlepší, i my se vyvíjíme a poučujeme ze svých omylů, takže myslím že každý má právo aby svůj čas a prostor dostal a vyjádřil se svobodně. Pokud je část skupiny nespokojená, trpí všichni a je to škoda.

kropitko

  1. odkaz na modrou lištu se dává i v připadě, že tam odpověď dotyčného kolikrát ani nefiguruje
  2. nevidím na tom nic špatného, pokud otázka již několikrát padla a odpověď je stále stejná, tak proč nepoužít jako odpověď odkaz na lištu
  3. kolikrát se v liště najde ta správná odpověď na kterou by třeba zrovna nikdo neuměl odpovědět. To by se pak čekalo třeba tři dny, než by přišel ten dotyčný, který na to umí odpovědět,,nebo by se tazatel taky nemusel odpovědi dočkat vůbec, no a to je přeci škoda.

led

Doplním Dr.Axla trochu iným pohľadom.
Vo veľa prípadoch opakovanie otázok mi pripomína tv rozhovor na ulici. Vsimnite si ľudí, nie priamo zúčastnených, ako sa snažia rôznymi spôsobmi upútať oko kamery. Získať si tým sebareklamu a prebojovať sa do podvedomia druhých.
V našom prípade sebareklama = snaha získať bodíky.
Prirodzene, niekedy sa opakovaná otázka „získa“ zlým zadaním vyhľadávacích slov v modrej lište. Nedávno sa mi takéto opakovanie podarilo, načo som bola hneď aj upozornená. Bodíky nepotrebujem zbierať, aj keď potešia, lebo potvrdzujú záujem o moje príspevky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/preco-sa-posunul-datum-prveho-jarneho-dna-rovnodennost-na-20-3