ivosek2

Proč si o Vánocích dáváte dárky?

Doplňuji:
Ale proč zrovna o Vánocích proč ne třeba před létem, nebo o Velikonocích?

Nejlepší odpověď
zjentek

bo to je take fajne ..něco jenom dostat

Další odpovědi
Lamalam

To je snad jasné. Protože se máme rádi a chceme si udělat radost.

gecco

Je to (´hloupá´) tradice…
😉
Podobně se slavilo 7. listopadu lampionovým průvodem a ohňostrojem, taky jsem to nikdy nepochopil… Naštěstí už VŘSR neslavíme… Nebo jóóó???
😉
Proč ano? – tradice, konvence…
Proč ne? – neuznávám konvence a dárky dávám kdykoli a komukoli chci. A proč chci.
___
A vyber si…
;-D

Nevíteto?

Protože je to tradice , zvyk (už se to prostě dělá o Vánocích) 🙂

uccello

Protože tak už to prostě je. Dárky občas dávám i během roku.

quentos

Protože držíme zdejší tradici a dělá nám to radost.
Vánoční tradice jsou snadno vygooglitelné.
Samozřejmě že jinak dochází k obdarovávání i v průběhu roku.

klob1

Někdy nedáváme a někdy dáváme, podle toho jak potřebujeme. To záleží na každém, kdy si je dá, ne?
Já si je koupím během roku, když je potřebuji. A jak na ně mám. Jak jsou ohledně života důležité. Nepodstatné dárky neřeším. Jinak jen na Vánoce takové upomínkové pro ty ostatní. Dávám ostatním dárky i během roku.

A jak by vypadalo asi dostat sáňky v létě nebo loďku na řeku v zimě? A podobné třeba oblečení na zimu a léto, vždy v období, které je. Na léto letní a na zimu zimní.
Hele i Vánoce si dělají někteří lidé v létě.To snad záleží jak se domluví. Ale většina lidí to dělá v zimě.

dnb

gecco >> Ale VŘSR se stále slaví, alespoň tedy u nás v Olomouci. Dnes se tomu ale spíš už říká Den Vzniku Samostatného Československého státu. Vždy 28. Října je lampionový průvod zakončený ohňostrojem, u vás to nebývá???

gecco

Šmarjá…
Dnb – nestraš…
;-DD
Žiju v Praze – tady se to možná taky slaví, ale nevím o tom…
😉

dnb

Co si?? Z vesnice?? :D