dEnnYyyyy

Proč si nemůžu dát před dům kameru? stát je asi naruby že

Doplňuji:
aby zabírala lidi na chodníku a auta na silnici.

Nejlepší odpověď
gecco

Proč bys nemohl???
Pokud dodržíš zákon, klidně třeba kamery tři…
😉
Doplňuji:
Sorry – tady je i odkaz – https://www.u­oou.cz/kamero­ve-systemy/ds-2623/p1=2623 .
Ona totiž tvá svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiných.

Další odpovědi
Clouseau

Pokud kamera nebude pořizovat záznam, tak tomu nic nebrání.. Pokud ano, stačí jen registrace na UOOZ. Navíc nedávno vrchní soud vydal precedentní rozhodnutí že ochrana majetku prostřednictvím kamerového systému má přednost před zásahem do soukromí..

JájsemRaibek

Kameru si dát můžeš, ale nebude k ničemu, jelikož záznam nemůžeš nikde použít.
closeau-bohužel u nás precedenty neplatí.

zzzlatokopka

Já si taky myslím, že si ji dát můžeš, jen nesmíš nikde šířit to co nahraješ, třeba na internetu a jsi povinný ten záznam chránit a poté zajistit jeho úplné smazání.

Mám kameru na vstupní bráně snímá cestu a starosta nás vyzval, ať ji odstraníme, je to už 5 let, já odmítla a od té doby je klid, kameru máme pořád.

Jde spíš o to, zda by soud takový záznam přijal jako důkaz.