huxa

Proč si muslimové berou pod kudlu novináře a ne třeba vojáky?

Přecejen, novinář se nevydává do daných končin kvůli svému státu ani národů či svému přesvědčení, jde pouze šířit fakta komukoliv, kdo je bude chtít slyšet, jak američanům, tak klidně muslimům, kteří třeba v té americe žijí. Něco jako doktoři-ošetřují bez rozdílu víry či barvy.
Navíc jsou neozbrojení, tudíž nejen, že jejich zabití je hloupost, je to i zbabělost, proč je tedy vraždí?

Nejlepší odpověď
klumprt

Ten dobytek tam je natolik šílený a zběsilý, že je mu jedno, jestli někdo chce šířit fakta. Ten dobytek chce jenom ovládnout co největší území a nevěřící přinutit ke konverzi nebo zabít. Samozřejmě je jednodušší podříznout novináře než vojáka, protože novinář zpravidla nemá vojenský výcvik a pušku. Ten dobytek je totiž zároveň zbabělý.

Omlouvám se dobytku za použití toho slova.

Další odpovědi
led

Vojak je človek, ktorý počas akcie musí počítať so smrťou.
Pre verejnosť, ale neozbrojený novinár je zástupca nebojujúcich strán, ktorý svojim pohľadom informuje (aspoň by mal) o priebehu bojov, o živote obyvateľov v postihnutej oblasti, tlmočí názory bojujúcich strán a ako taký požíva štatút pozorovateľa.
Náhodné zabitie neozbrojeného novinára počas akcie je tragické, ale úmyselné zabitie – vražda (poprava) novinára, ktorý svojim konaním neohrozuje žiadnu v konflikte bojujúcu stranu, je výzva politikom i ľuďom celého sveta.

mosoj

Určitě toto fanatické jednání nehájím, ale novináři také nejsou svatí !!
Ne nadarmo se médiím říká sedmá velmoc. Navíc nejsou neutrální. Velmi silně uplatňují známé " koho chleba jíš toho píseň zpívej".

Quimby

Kdyby měli vojáka, udělali by ti samé.
Je to prostě američan a má sloužit jako výhružka, to že je to civilista tomu dodá jen větší reakci, což oni chtějí. Co kdyby teprv měli nějaké dítě…
K tvé odpovědi v diskuzi: oni pravidla nedodržují, vraždí i civilisty, prostě kdo není s nimi, je proti nim.

MK44

Je to stejný postup, jako když si kavkazští muslimští teroristé vzali jako rukojmí školu v Beslanu v roce 2004. Jde o projevy fanatismu, zde spíš náboženského než národního. Těžko říct, kdo za tím v posledku stojí – náboženští fanatici jako takoví, tajné služby (možná státu, který oficiálně toto chování odsuzuje), zájmy zbrojařské lobby? V každém případě jsou takovéto podmínky rájem pro sadistické devianty.

Co se týče Kavkazu, lze pochopit, že se Kavkazané chtějí zbavit ruské nadvlády. Bojují proti ruské okupaci už od chvíle, kdy se tam objevili první carští vojáci v polovině 19. století. V Sýrii nejsou žádní cizí okupanti přítomní, z Iráku se intervenční vojska stahují. Oni prostě vraždí každého, kdo se k nim nepřidá. Ať je pro Asáda, ať je proti němu, ať je Arab nebo Kurd, ať je muslim nebo křesťan nebo co všechno se tam vyskytuje.

Těmito metodami nikoho na svou stranu nezískají, tak jako nikoho nezískali ani islámští extremisté na Kavkazu. Jakoby ani nepočítali, že tím něčeho dosáhnou, a tak se s předstihem mstí za prohru. Podobně jako Hitler nechal vraždit a být vražděno německé obyvatelstvo do posledního dne. Když nebude po mém, nebude svět! Tito „lidé“ mají na hlavě tolik másla, že nějaké další už nehraje roli. A možná, že právě to je něčí politika – aby už nemohli couvnout. Od nich nelze očekávat nějaké dodržování pravidel viz příspěvek v diskuzi.

Drap

Berou každého, kdo se ji, dostane pod ruku.

Stingo

Protoze jsou zbabelci, jeste si zakryvaj tvar, hajzlove.

Pepa25

Je to jednodušší (vy víte o nějakých US vojácích, co se jen tak courají po Sýrii nebo Iráku?) a paradoxně i účinnější (u vojáka smrt veřejnost spíš skousne, navíc o kolegovi budou určitě všechny noviny referovat).

bolak

  1. Když umře voják, tak to není ve válce nic zas tak neobvyklýho, než když umře novinář
  2. Vojáka nikdo nezná, novinář je veřejně známá osobnost která se pravidelně objevuje v televizi
  3. Je mnohem jednodušší chytit chlápka kterej se brání propiskou než samopalem

huxa

omlouvám se, mosoji, tobě jsem dal palec omylem (prostě jsi neodpověděl na otázku, stejně jako klumprt), naprosto s tebou souhlasím, přesto zde nebyla vražda z toho důvodu, že by šířil mylné informace (což bych do jisté míry chápal a více omlouval, než z důvodu bombardování od USA).
Moc toho o válce nevím, ovšem myslím si, že by se měli dodržovat jisté pravidla, jako třeba ta o bílé válce a nebo nevraždění neozbrojených civilistů.

led

mosoj má pravdu čo sa týka nestrannosti novinárov počas konfliktov, nielen vojnových. Stačí sa pozrieť napríklad na informácie médií počas „ukrajinskej krízy“, aj počas „púštnej búrky“ či vietnamskej vojny.

huxa

Ano, píšu, že s ním souhlasím.