Lucyfer

Proč si mám nechávat 200 Kč (minimální kreditní zůstatek) na účtě?

Jsem u MONETA Money Bank a z bankomatů vybírám zásadně, pokud nesou tento název – tudíž neplatím za výběry. Proč si mám tedy nechávat doporučovaných 200 Kč na účtě? Při sepisování smlouvy mě na to nikdo neupozornil, a tudíž to nepovažuji za důležité. Například z předchozího měsíce mi zbyla (na účtě) pouze 1 koruna. Ale pečlivě si hlídám, abych nešla do mínusu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím jak u tvé banky, ale u té mé se vždycky na konci měsíce strhávají různé poplatky a úroky, takže na účtu něco musí být.

Další odpovědi
L. da Vinci

Proč tedy nemáš debetní kartu? U všech „kreditních“ musí zůstat určitá částka, sice nevím proč, ale je tomu tak. A ještě když čtu, že kreditkou vybíráš hotovost, nevypadá to, že bys byla finančně gramotná!

dubraro

Aby ti měli z čeho strhnout poplatky.

BTW: Při sepisování smlouvy jsou nejdůležitější právě ta ustanovení, na které tě protistrana neupozorní a jsou psána tím nejmenším písmem.

MrGandy

Je to doporučovaných, jak sama píšete… Čili nic důležitého. Myšlenka v pozadí může být taková, že se určité poplatky za vedení účtu strhávají ročně a může jich být spousta… Jinak nevím.

Mc Merkurion

… problém je v tomto: „Jsem u MONETA Money Bank…“ … kdysi si říkaly GE Money Bank, ale zloděj zůstane furt zlodějem >>> pryč od nich … mám s nima jen ty nejhorší zkušenosti … "Při sepisování smlouvy mě na to nikdo neupozornil … " je jejich klasický jednání …

ivzez

Na takové otázky většinou dokáže odpovědět jenom ten,
kdo po Vás takový zůstatek vyžaduje.

Ale tipnu si:

V písemné smlouvě bývá mj. uvedeno, že zákazník (klient)
souhlasí se všeobecnými obchodními podmínkami (VOP), jejichž
výtisk většinou*) obdrží při uzavírání smlouvy.

Většina firem časem VOP mění, zveřejňuje je na webu, do výpisu
z účtu přidává upozornění na nové VOP. Pokud zákazník s novými
VOP nesouhlasí, má možnost do určité doby od seznámení
s novými VOP odstoupit od smlouvy nebo ji vypovědět (většinou)
bez sankcí.

Minimální zůstatek na účtu je podle mne uveden už v původních VOP.

*) použila jsem slovo většinou, přestože si myslím,
že by firmy měly VOP zákazníkům předávat automaticky.

nyjono

Banka se tím jistí, že na účtu budou peníze na zaplacení vedení účtu.

Lucyfer

L. da Vinci, ta koruna mi zbyla pochopitelně na účtě, pouze jsem si nevšimla, že jsem to napsala chybně. Kartu používám při platbě v kamenných obchodech, jindy si vybírám normálně z bankomatu hotovost a jindy používám převod pro uhrazení částky při nákupu z internetových obchodů. Ano, mám debetní kartu – jen jsem až do teď nevěděla, že je mezi těmi názvy nějaký rozdíl. Je to teprve pár měsíců, co si vydělávám… Tak se omlouvám za nedorozumění – každopádně otázka je správně, neboť mi bylo řečeno, že právě na té mé (debetní) si mám nechávat nějaké peníze. Jak to funguje u jiných netuším, nemám zkušenost.

Dochy

L. da Vinci: Kreditní zůstatek (i když asi nevhodné spojení slov) je něco jiného než kreditní karta. Kreditní transakce je taková, která vám na účet přinese peníze.

Vidím poprvé, že by na účtu kreditní karty měla zůstat nějaká částka. Už proto že účet kreditní karty je něco jiného než běžný bankovní účet. Takže z principu tam (na účtu KK) žádné tvé peníze za normálních okolností být ani nemůžou.

dubraro

Nikde se nepíše, že je to účet kreditní karty. Může to být běžný účet.
Banka může užívat označení „kreditní zůstatek“ jako kladný zůstatek, na rozdíl od debetního, záporného zůstatku, tedy tzv. přečerpání účtu.

Dochy

Píše da Vinci. Sorry, hloupě jsem udělal odstavec…