Kura

Proč si lidé půjčují na Zonky.cz malé částky?

Příklad 1 : Dočtu se, že potřebuje půjčit na dovolenou 30 000 kč na 10 měsíců a potom se dočtu, že je finančně zajištěný a pracuje jako programový analytik. Copak programový analytik nemá peníze? Vždyť musí brát měsíčně minimálně tu částku, kterou si chce půjčit a ještě skoro na rok.
Příklad 2: Chce si půjčit na tvorbu webových stránek 20 000 kč na 6 měsíců. Potom se dočtu, že pracuje v cestovních ruchu 20 let a v současné době má dokonce vlastní cestovní agenturu. To asi podniká nějak špatně, když si musí půjčovat 20 000 Kč, ne?
Příklad 3: Chce půjčit na renovaci bytu 100 000 Kč na 7 let. Jako vážně? Na 7 let tak malou půjčku???

Nejlepší odpověď
ivzez

Jiné

Myslím si, že lidé, kteří potřebují půjčit relativně malé částky, chtějí
zvýšit pravděpodobnost, že jim někdo půjčí. Proto uvádějí, jak jsou
zajištěni, úspěšní apod.

Málokdo se v takové situaci více zamýšlí → jinak by si uvědomil
rozpor a podobné „žvásty“ nenapsal… (Ale to je jen můj odhad.)

Další odpovědi
Drap

Jiné

Důvodů může být celá řada. U každého to bude jiné. Třeba nečekaná vydání a přitom si chce zachovat svůj standard.

gecco

Jiné

To, co zmiňuješ, jsou ´marketingové´ kecy…
:-O
Příliš věříš reklamám…
😛

Kura

Gecco, jaké marketingové kecy máš na mysli ?
To co jsem vypsal za příklady, jsou přímo případy, na které si lidi opravdu půjčují, to není z žádné reklamy, mrkni se sám.