Illines

Proc si lide,privlastni spatne vlastnosti?

Jako je pycha,lez,zavis­t,lakomstvi atd.Prece se s tim nenarodi.Ja si lamu hlavu nad tim,ze tyto neresti vubec existuji,je mi s toho na nic.

Nejlepší odpověď
iceT

Je snadnější lhát než říkat pravdu,je snazší závidět druhým než být spokojený s tím co mám,je snazší hledět dolů než být pokorný......at­d.....

Další odpovědi
SajmonModer

Myslím, že je to tím, že „vlastníme“ tkzv. EGO.
Ego není špatné ani dobré, ale bohužel v tomhle materiálním světě nás láká často k hanebným věcem.

anonym

Máš pravdu, dítě se nerodí ani špatné, ani dobré. Je to dítě a chová se bezprostředně.
S přibývajícími léty se člověk učí potlačovat v sobě city, pocity. Učí se podle okolností řešit své problémy, zvládat situace. Okolnosti a životní zkušenosti z nás utvářejí to, co vlastně jsme.
Víš jaká je moje největší životní zkušenost? Že člověk chce na druhých lidech vždy nejvíce vidět přesně tu vlastnost, která je jeho největší slabinou. Je to přesně podle hesla: Zloděj křičí: chyťte zloděje.
Závistivec si na druhých nejvíce „všímá“ závisti, lakomec lakoty, zlomyslník zlomyslnosti atd.
Ono to není až tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Kdysi jsi tu psala, že vidíš dál. Potom Illines i lépe chápeš proměnlivost lidských povah a jejich skutečnou podstatu.
Mne život naučil nedat na cizí úsudek a tvořit si o lidech názor podle toho, jak se chovají ke mně. Mockrát se mi to vyplatilo. Lidé nejsou ve své podstatě zlí. Jsou jen naše postoje nebo naše odmítnutí, které jim nedávají šanci se projevit.

Damiana

Protože jsou mezi lidmi rozdíly – intelektuální, majetkové atd. A ty jsou někdy propastné. Navíc dnes existují peníze – a ty budou lidi rozdělovat vždycky. Paradoxně nejvíce mají se SSH největší problém lidé vždy ze stejné skupiny. Žebrák nebude příliš závidět přímo králi, ale spíš jinému žebrákovi, který si trochu polepší.
Lidé ale smrtelné hříchy „praktikovali“ odjakživa. Pyšný pravěký lovec, lakotný panovník, závistivá pradlena…

balic/ka

Mě napada jedno-PUBERTA-Děti do 10 let bývají hodní,ale pak jsou starší začnou se měnit chtějí být in tak si ty vlastnosti přivlastní…