salsa verde

Proč si lidé pořizují děti když pak na ně nemají čas?

Doplňuji:
Moje kamarádka má dítě, ani ona ani její manžel na něj nemají čas…a ještě to chtějí zaplácnout tím že malé chtějí koupit pejska ať – cituji: není tak sama.

Nejlepší odpověď
panenka

Nevím ale takové rodiče jak já jím říkám nezodpovědní nemám ráda.Když si děti pořizuji pořizuji si je protože je chci budu se o nich starat,věnovat se jím a né že se jím nebudu věnovat takový rodičové by opravdu zasloužily pár přes zadek slušně řečeno.Já znám jednu rodinku zde u nás a jak se říká jak se dětem budem věnovat tak se oni pak budou ve stáří starat o nás.

Další odpovědi
dědapetr

Protože když si pořizují děti tak nepřemýšlí nad tím jestli se jim budou moci plně věnovat.pak děti přijdou a oni zjistí že pro kariéru nemají na děti čas.Kariéru nechtějí obětovat na úkor dětí.

Andělé

Většina z nás přirozeně touží po dětech. Ale touha a realita,je zcela něco jiného.
Až teprve,když vychováváme děti,se otevírá naše podstata,naše pravé já,ukáže se,jací ve skutečnosti doopravdy jsme. Pokud jsme plni lásky,své děti jí obklopíme. Jestli jsme ale sobečtí,líní,bez­citní,agresiv­ní nebo psychicky narušení,bohužel to naše děti negativně ovlivní.
To,co dáváme,se nám pochopitelně vrací. Spravedlnost dostihne i ti rodiče,kteří se svým dětem nevěnují. A nejspíš to bude bolestivé a nejen pro ně…:-(

Mucillinka

Podle mě je to nezodpovědné, ale bohužel taková je doba. Lidé mají děti pozdě (nevhodný partner, nechtějí se vázat, kariéra…), většinou jejich rodiče nejsou ani svoji a nebo druhý rodič o dítě nestojí..Lidé si pořizují děti i třeba na truc, myslí si, že si ženy tímto způsobem udrží přítele-manžela, že je dá dítě dohromady-to je chyba..Takové děti to odnesou nejvíc..Myslím, že je to i kvůli tomu, že se lidé bojí, aby nebyli ve stáří sami a měl o ně kdo pečovat, dělat jim radost, ale bohužel, teď jde hlavně o kariéru a děti jdou stranou. Děti dají do jesliček, školky, školní družiny, chůvě a podobně..Co ty děti z toho mají, když ani pořádně naznají své rodiče??…Pak se ale také rodič-rodiče nesmí divit, když o ně dítě nejeví zájem, odmlouvá, nemá úctu, nemá respekt, a podobně..Podle mého názoru to dělá tato doba a přístup lidí..

arygnoc

kdyby jenom děti, ty aspoň nejsou na ulici jako opuštěné (myslím doslova) proč psa, hada, želvu, kanára …

eLx

Protože máme jako živočisný druh zakódováno v DNA se rozmnožovat?

Hlada

Možná, že neměli čas pořídit si antikoncepci.

led

Nemôžme sa vyhovárať na dobu. Je zaujímavé, všimnúť si sociálnu vrstvu ľudí, ktorí nemajú čas na deti. „Chcem mať deti, to ano, ale starať sa, keď ma čaká kariera?!? Veď pracujem aj pre ne, pre ich budúcnosť… Najmem si -slečnu na stráženie-. Keď prídem z práce a budem mať čas aj sa spolu pohráme…“. Nikde nehovoria o tom, že sa budú spoločne učiť, venovať detským problémom, načo druhé dieťa a majetok potom rozdrobiť… Toto je ale stáročný problém tejto kategórie ľudí. Je to určité sebectvo prenášané cez generácie.
Keď sa pozriete na druhú stranu sociálnych vrstiev, ktorí nemajú veľa peňazí, starajú sa o deti, žijú s ich problémami. Mám priateľov majú viac detí, príjem na úrovni blízko životného minima (nemusia plat ani zdaňovať), starajú sa o deti, venujú sa im.
Prirodzene výnimky sú v oboch vrstvách.

Curiosity

..protože jsou to sobci! ..anb. nezodpovědní lidé.. můj názor..

terry

Protože mnohdy neuvažují.
Znám paní, ti mají 6 dětí. A když mi líčila, jak to u nich funguje, tak jsem zjistila, že s nimi téměř není, protože měla kavárnu a byla celý den v práci, kde se občas střídala s nejstarším synem. Nejmladší dítě bylo v té kavárně (nekuřácké) v ohrádce.
Ale také znám manželský pár, který má také 6 dětí a ty s nimi jsou. Dovolené, hory, moře, …

A ta tvá kamarádka – krom dítěte bude chudák i pes. ten přece také potřebuje čas, péči, společnost, procházky, …

honza19hk

asi proto že chtějí jenom šu…