Proč si lidé kupujjí zařízení, která nevyužijí, pokud možno, na 100%?

Snažím se využít třeba MT na 90% i za účasti aplikací třetích stran a ulehčuje mi to život. Jiní s bídou využijí 5%. Mají technologii za 20 tisíc, ale třeba u MT by jim stačil za 800 na volání a SMS.

Nejlepší odpověď
beer

Moderní mobilní telefon umí využít na 90% jen málokdo, jenže oni ani netuší, co zařízení dokáže.
Jenže Máňa má takovej, Pepík ještě dražší a chtějí „vypadat“. Zvolí tedy něco, neustále chtějí od zkušenějších doporučení ano/ne a pokud se zeptám, nač to vlestně potřebuje, radím jiný a podstatně lepší koupi (jednodužší, levnější model). To je ovšem neuspokojí a jsem u toho blbec.. Takže řeknu víš co? Kup si tedy co chceš, ale za mnou s tím pak nechoď ))
Doplňuji:
Jejich argumenty: „Prosím tě, dyť s tím co mně doporučuješ, bych nemohl/a mezi lidi“, „Neboj, já se to naučím (přitom vím, co mně dalo práce jen naučit najít např. staré SMS)“, „Dyť už su srejdo velkej“, „Ten se mně nelíbí“, „Nemá to NFC“(na otázku k čemu to NFC bude dobré, neví), atd., atd.. je toho zkrálka spousta.

Další odpovědi
Jsemtady

Protoze na to maji. Zavist. Prestiz to jsou vsechny ty telefony obsypane diamantama. Pak taky proto ze jim prodejci reknou ze je to super a co to umi. Atd.. No a obcas jsou dotykove jednodussi na ovladani. Mari jsem treba dal starej Iphone. Na nokii pres ty menu neumela poslat ani sms. Na Iphonu to zvlada kliknout na obalku a navic ten twlefon ji nenecha nic zkazit, nebo prenastavit, v tom je podle mne pro starsi lidi lepsi iphone jak droid. Pisnicky jsme ji tam museli nahrat ale taky si je pusti. Ono tel za 800 nemusi bejt nejlehci. Kdyby lidi kupovali jen to co potrebujou tak by zlato nemelo zadnou cenu a nebyly by zamky, rolls royce a dalsi veci..

Orange

Některé věci prostě ani tak využít nejdou. Předpokládám, že píšeš z PC.. Děláš na něm grafiku? Pak také stříháš video, hudbu či něco programuješ?

cochee

Já mám třeba jiný problém. Vím, co od (obecně) zařízení chci a vím, že se nic takového neprodává. Jsem tedy nucen koupit něco, co to všechno umí a bohužel tam mám i věci navíc, které vyloženě nesnáším a nechci. Převedeno na MT: chci mobil, který umí volat, psát a přijímat SMS, má diář, má poznámky, má individuální vyzvánění, je bez obtíží čitelný na slunci (tedy monochromatický displej, OLEDama se nehodlám zabývat!), wifi a internetový browser a vydrží v provozu na jedno nabití řádově dny, nikoliv hodiny. NECHCI matlála patlála ovládání, fotoaparát, operační systém a zcela určitě si teď dalších pár NE-věcí nevybavím. Poradíš mi MT, který využiju na 100% a dá se plus mínus v současnosti koupit v obchodě? Nehledě k tomu, že některé z mých požadavků stejně ani smartphone nesplňuje. (Pointa: stejně ten smartphone nemám, s*ru na něj)

anonym

Orange, dělám video i DVD menu, grafiku, webstránky, programování jsem opustil před 20 lety, ale pokud něco potřebuju, tak si udělám. I v MT si udělám gif, hudbu, malované MMS. Napsla jsem pokud možno, snažím se využít co nejvíc a stačí mi i stará šunka.