Stříbrný

Proč si lidé kupují počítače od Applu? A jaké vy vidíte přednosti maců?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já od Applu nikdy nic nechtěl, nic od něj nemám. Apple je velice omezený a prostě když si koupíte iBeer, tak ho standardním otvírákem neotevřete, musíte se koupit iOpener, abyste si iBeer mohl otevřít.

Já to třeba vidím právě na iPhonech - oproti mobilům s Windows Phone či Android jsou velice omezené.
Co se týká kvality, tak třeba taková Nokia Lumia 920 s Windows Phone 8.0 je ještě na vyšší úrovni, jak iPhone 5. A když si vezmou svou Lumii 800 s Windows Phone 7.8, tak je na tom ve finále taky líp, jak iPhone 4...

Když se podívám na počítače, tak tam třeba pro nějakou profesionální grafiku či střižírnu je to dobrá volba, je tam lepší podpora programů. Co se týká sekání, apod. - na co bych si kupoval Mac, když si na svůj milovanej počítač můžu nainstalovat třeba Debian nebo jinou linuxovou distribuci? Tam je to to samé.

Na druhou stranu nutno podotknout, že Apple určil směr vývoje co se týká vzhledu - iPhone se stal základem pro dnešní smatphony - pravda - byly tu Palmtopy, které vypadaly podobně. Ale i tak se Apple považuje v tomhle za průkopníka.
To samé počítače kdysi - taky určily směr vývoje vzhledu. Apple byl v tomhle dost tvořivý.

Další odpovědi:

Bronzový

Podle mě je to jen skvělý marketing a taky brainwashing od Applu. Ale kdybych ty peníze nepostrádal, tak bych asi taky zkusil jít do Macbooku :) Kamarád ho má a říká, že je spokojený. Nic se mu neseká, žádné aktualizace, je to přece jenom něco jiného než windows. Já bych ho asi nejvíc používal na hudbu, protože občas skládám a tvořím :) Ale je pravda, že konkurence nabízí stejné parametry za výrazně nižší ceny :) Hold za značku se platí :)

Diskuze k otázce

Stříbrný

huxa

ano, také jsem nad tímto přemýšlel, neseká se to nejspíše díky tomu, že apple vyrábí OS na míru, takže kdybych si dal iOS na svůj notebook, dle mé úvahy by se měl sekat stejně jako windows :) windows se také dá odladit, ale kdo se s tím nechce štvát si hold připlatí a koupí mac

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.