Proč si lidé je tak umřou bez ohledu na okolí a známé? Někteří mi chybí.

Nejlepší odpověď
led

„Naozaj, je to bezohľadnosť voči pozostalým…“
Ale skúste sa opýtať:
Naozaj to chcú, len tak zomrieť?
Nechcú radšej žiť, obklopení blízkymi?

Další odpovědi
annas

Tak to v životě chodí., nemluvím o těch, kteří si vezmou život sami …
Na toto téma několik otázek.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sebevra%C5%BE­da

Jakákoliv smrt mně pripomíná o pohádku B. Němcové. Každému z nás hoří svíčka, někomu rychleji, jinému pomaleji. . Na dobrého člověka,, jemuž svíčka zhasla,, zůstanou jen vzpomínky, nedá se zapomenout … Nic jiného nezbývá…

Odejít z tohoho světa je to jediné, co člověk musí. Každý má ale délku života vyměřenou. Moje babička říkávala, že odejde, až bude chtít. Dožila se 95 let, i když její konec nebyl lehký .
----…
Mnoho lidí se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že jsvůj život prožívají ve zlobě, závisti či nenávisti … Proto je třeba k životu přistupovat s pokorou …

Za posledním naším cílem nejsou vítězové … jen těm „lepším“ postaví katafalkt .

johana 56

Jedni nechtějí,přesto musí.Bez ohledu na okolí a známé (pouze v tomto případě slovíčko musí platí v plném významu a oni tuto skutečnost nemohou ovlivnit).
Druzí chtějí,ne vždy je jim dopřáno odejít bez dlouhodobého utrpení.
Jsou i takoví,kteří odchází dorvolně na základě vlastního rozhodnutí.Je těžké posuzovat, proč tuto cestu volí.
Chybí každý člověk,který je schopen citlivě vnímat ostatní, ochoten pomoci třeba jen radou,milým slůvkem,úsměvem nebo pohlazením.Jeho ztrátu vždy nejvíce pocití ti nejbližší.

Nazdar Bazar

Svatá pravda. Boží cesty jsou nevyzpytatelné. Na druhou stranu bez některých lidí by nebe nebylo dokonalé.

marci1

Prostě to tak na světě je. Všichni se narodíme a všichni odejdeme. Je to součást života a vždycky jsme smutní, že odejde do nebe někdo, koho jsme milovali, měli rádi, s kým nám bylo dobře. Vždycky si řeknu, že se tam nahoře s těmi, koho jsem měli ráda setkám. A ti ostatní budou třeba někde jinde. 🙂

anonym

marci11, jak jinde?

led

Tam, kde budeme my, nezbedníci…

gagaga

led, Vy jedna nezbednice !
tak se tam setkame ..
ja jsem ale vcelku hodna holka .. :)
ja tam chci jit jen kvuli teplicku
:p

  • iv-

anonym

led, někteří to chcú

led

Ano, ale v pomere k ostatním sú to výnimky (nehovorím o sebevrahoch). Väčšina sa snaží vydržať čo najdlhšie.
Pýtate sa „Proč si lidé je tak umřou bez ohledu na okolí a známé?“,ja práve naopak poznám prípad, keď nevyliečiteľne chorý najprv zavolal domov, vyžiadal si súhlas rodiny k smrti, a na druhý deň bol mrtvý. Žiadna fyzická sebevražda, žiadne cudzie zavinenie, stačila len obyčajná myšlienka chorého, ktorá povolila telu ústup zo života. Podľa vyjadrenia zdravotníkov zomrel za veľkých bolestí, ale potichu so spokojným úsmevom.

gagaga

i ja znam takove ,
kteri o smrt i nekolik mesicu prosili

.. za 2 mesice to bude rok, co zemrel jeden z mych nejlepsich kamaradu ( mimo jine lekar gynekolog .. zkusil i alternativni medicinu ) – ( nador na mozku ) – 55 let …a kdyz uz jen mesic lezel, skoro nevnimal.., tak mu jeho manzelka poseptala :
uz muzes jit..my to tu zvladneme … ulevi se tobe i nam ..ta bolest uz je pro nas vsechny neunosna –
a on do par minut opravdu zemrel ..byl u nej i syn s dcerou ..

stale ve vice pripadech sleduji, ze je smrt vysvobozenim
..
a proto nesmime nikoho zde drzet jen kvuli nam samotnym ..
musime myslet i na to, aby bylo dobre i jemu

  • iv-