Avatar uživatele
anonym

Proč si lidé až příliš často pletou upřímnost s drzostí?

Spousta lidí nařkává ostatní z toho, že jsou drzí, i když jsou jen upřímní, dokonce si dovolili nařknout i mě! Často, když někomu, kdo si o sobě myslí, že je víc než já, řeknu něco negativního, tak mi hned odvětí s tím, „jestli náhodou nejsem drzej“, což absolutně nechápu.

To tedy jako znamená, že když je daná upřímnost negativně kritizující, tak je to najednou drzost, nebo to spíše používají jen proto, protože nejsou absolutně vůbec schopni snést jakoukoli kritiku, a už vůbec ne se nijak srozumitelně slovně bránit?

Jak mám potom být upřímný člověk, když si pak o mně ostatní nelogicky uvažující lidé myslí, že jsem jen drzý, a ne upřímný? (Ne, že bych vyloženě trval na tom, aby si o mě nelogicky uvažující lidé mysleli něco pěkného, ale i tak…)

Ne vše je přeci dokonalé, ne vše se mi líbí…

Zajímavá 0 před 2736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Psychotic

Nepletou. Drzost se rovná neprokazování osobě příslušného respektu, třeba nevhodnou upřímností – a co je vhodné či nevhodné, to rozhoduje každý sám za sebe.

Nicméně jsem neslyšel nikoho pod čtyřicet let věku stěžovat si na drzost, takže buď v pohodě. Samotný koncept drzosti ze společnosti mizí, protože už si lidé začínají zvykat, že žijeme ve svobodné společnosti a respekt máte jen takový, jaký si sami uděláte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Máte pravdu, někteří lidé si tyto pojmy pletou.

Nikoliv ovšem ti, jež jste právě nařkl,
nýbrž ti,
kteří drzost „maskují tzv. upřímností“.
Bohužel jde o celkem častý jev.

[Těmi maskujícími samozřejmě nemíním Vás…]

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Protože v některých situacích je obtížné to rozlišit. Není na to přesná definice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Úprimnosť neznamená vždy pritakávať, s tým súhlasím, dokonca aj „priamosť považovanú za urážku“ danú z úprimnosti nemusím brať za drzosť, ale kedy prechádza úprimnosť do drzosti? Ak napriek upozorneniu na hranicu pravdy a lži tento „úprimný človek“ pokračuje vo svojej rétorike, to už považujem za drzosť.
Konkrétne vaše obľúbené premenovanie Slovenska na neplatné Horné Uhorsko prípadne Severné Uhorsko viď v diskusii http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-v-komunismu-v-cr-doslo-k-tak-velkemu-zamrznuti-lidskeho-mysleni#discussion
Toto nie je vaša úprimnosť, ale vaša drzosť!
Predstavte si, keby nejaký užívateľ inej národnosti vás neustále urážal zámerne chybným pomenovaním (napríklad fašistickým pomenovaním vášho národa), prekrucovaním vašich prejavov, príspevkov… bola by to od neho len úprimnosť, alebo drzosť voči vám?

Dovolím si pozmeniť citát z odpovedi ivzez
„Těmi maskujícími samozřejmě míním Vás…“ to úprimne tvrdím ja, nie iczez

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Já bych řekl že část upřímnosti je drzost. Když půjdeš k bezdomovci a budeš se mu posmívat že je to chudák a že nemá ani na jídlo, tak je to upřímnost ale zároveň drzost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ivzez, prepáčte, v odpovedi pri citáte som urobila nechcený preklep (to je tak, keď nepozerám na klávesnicu). Prosím, prepáčte…

před 2736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nic se neděje. (–:

před 2736 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek