Avatar uživatele
Sůwa

Proč si kočka brousí jen drápky na předních nožičkách ?

Doplňuji:
Všechny moje kočky škrábaly jen přední tlapky, tehle je narozený v útulku a poprvé byl venku ve 2 1/2 roce. Na strom se mu poprvé podařilo vylézt minulý týden. Zatím příležitost k lovu neměl, je ale jediný, který doma škrábe skutečně jen na škrabadlech.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sůwa

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Weroniq, Nikkol, Damiana, briketka10 před 4470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

moje si taky brousí jen přední a nevím proč je to otázka, aby se mohly přichytit třeba na plot, šplhat na strom, přichytit si kořist a pořádně se porvat s útočníkem ? zadní si nikdy nebrousily, těma se jen drbou za ušima..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

myslím, že je to pro ni přirozené, loví s nima potravu , používá je více při hře , když šplhá tak hlavně důležíté jsou přední packy …kočičky si drápky i často okusují , ale spíš vždy ty přední

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
samicek333

Venkovní kočky si brousí všechny drápky najednou, na zadních i předních nohách. Možná, jak psala Hanulka, je více používají k lovu, takže si o ně více pečují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
auluk

My jsme byli v zoo a tam psali že si kočky drápky nebrousí ale odškrabují si ty staré drápky(já nevím jako jinak říct) a zadní by si ani nedokázaliobrousit a bylo by to dost divný :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata