Proč si cyklisté stoupají, když jedou z kopce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Protože při ´šlápnutí´ směrem dolů mohou snáze přenášet celou váhu na jednu nebo druhou nohu - všimni si, že když stoupnou do pedálů, ´házej zadkem´ ze strany na stranu (vždy na tu stranu, kde jde noha dolů).

Bronzový

Já to nedělám a když tak pro to že mě bolí prdel z tvrdýho sedátka po dlouhé jízdě.

Stříbrný

Sešlápnou celou svou vahou a příp. ještě trochu přidají když se přitáhnou za řidítka.... jinak zůstává část váhy na sedle a druhé noze. Jsi ještě nejel na kole do kopce, či ses neznažil maximálně zrychlit?
Doplňuji:
Aha... sorry... se ptáš na cestu Z kopce....

Stříbrný

Jestli je to na horském kole v terénu,je to proto,že při stání může nohama odpružovat nerovnosti,když bude sedět,bude ho pod kopcem bolet pr...zadek.

Zlatý

Počas jazdy "ve stoje" ste schopná vyvíjať väčší tlak na pedále, presúvaním ťažiska tela. Noha zvierajúca v kolene uhol menší než 90° pri rovnakej námahe ako noha zvierajúca väčší uhol, nie je svhopná vyvinúť rovnaký tlak v pedále. Preto si aj cyklisti nastavujú prevažne vyšší posed.
Zjednodušene,: čím vyšši uhol zviera koleno nohy (v rozpätí od 0-180°) tým vyšší tlak je noha schopná vyvytlačiť.

To nevím nikdy jsem si toho nevšiml. Jedině, když mi nefungovaly brzdy tak jsem se tak snažil alespoň trochu zpomalit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 247
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 102
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.