sardinie

Proč si cyklisté stoupají, když jedou z kopce?

Odpovědi
anonym

Protože při ´šlápnutí´ směrem dolů mohou snáze přenášet celou váhu na jednu nebo druhou nohu – všimni si, že když stoupnou do pedálů, ´házej zadkem´ ze strany na stranu (vždy na tu stranu, kde jde noha dolů).

štamgast

Já to nedělám a když tak pro to že mě bolí prdel z tvrdýho sedátka po dlouhé jízdě.

Dochy

Sešlápnou celou svou vahou a příp. ještě trochu přidají když se přitáhnou za řidítka… jinak zůstává část váhy na sedle a druhé noze. Jsi ještě nejel na kole do kopce, či ses neznažil maximálně zrychlit?
Doplňuji:
Aha… sorry… se ptáš na cestu Z kopce…

Rocker

Jestli je to na horském kole v terénu,je to proto,že při stání může nohama odpružovat nerovnosti,když bude sedět,bude ho pod kopcem bolet pr…zadek.

led

Počas jazdy „ve stoje“ ste schopná vyvíjať väčší tlak na pedále, presúvaním ťažiska tela. Noha zvierajúca v kolene uhol menší než 90° pri rovnakej námahe ako noha zvierajúca väčší uhol, nie je svhopná vyvinúť rovnaký tlak v pedále. Preto si aj cyklisti nastavujú prevažne vyšší posed.
Zjednodušene,: čím vyšši uhol zviera koleno nohy (v rozpätí od 0–180°) tým vyšší tlak je noha schopná vyvytlačiť.

dg

To nevím nikdy jsem si toho nevšiml. Jedině, když mi nefungovaly brzdy tak jsem se tak snažil alespoň trochu zpomalit.