Brunette56

Proč si člověk nepamatuje co dělal, když byl opilý?

Všem dobře známé okno, jak je to možné

Nejlepší odpověď
annas

"Vědecká studie ukázala, že ztráta vzpomínek na události, které provázely konzumaci alkoholu, je způsobena tím, že se tyto vzpomínky především vůbec nevytvoří. Zapomenout tedy není co. Alkohol totiž vypíná paměťové funkce.

Vzbudit se po bujaré noci a mít poněkud mlhavou představu o tom, co se dělo, je zkušenost, kterou jistě zažilo hodně lidí. Často se říká, že alkohol zabíjí mozkové buňky, a to že je důvodem tzv. oken. Vědecká studie ale nyní ukázala, že alkohol především zabraňuje tomu, aby se nové vzpomínky vůbec uložily do paměti."

"Zdá se tedy, že alkohol obecně paměť vypíná, ale je individuální, jaké je ho k tomu potřeba množství.“

http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/al­kohol-zpusobuje-okna-protoze-vzpominky-se-vubec-neulozi-zjistili-vedci.html

Další odpovědi
mosoj

To je ale divný. Já už si také lecos nepamatuji a opilý nejsem. Přitom vím, že se vzpomínky vytvořily a najednou jsou fuč.

anonym

Nikdy jsem nebyl opilý, aspoň si to nepamatuju.

www

„Alkohol způsobuje okna,
protože vzpomínky se
vůbec neuloží, zjistili vědci“

Zdroj: tn.nova.cz/cla­nek/zpravy/za­jimavosti/alko­hol-zpusobuje-okna-protoze-vzpominky-se-vubec-neulozi-zjistili-vedci.html

BlackTerry

Jak tady bylo řečeno, alkohol ovlivňuje paměťové stopy a celkově mozek. Mozek je ovlivňován od povrchových vrstev, tj. mozkové kůry a „postupuje“ až ke středu mozku, limbickému systému, který má na starosti tvorbu paměťových stop a řízení emocí. Čím je člověk opilejší, tím víc se postupuje do středu mozku, proto musí být člověk už solidně na hadry, aby měl okno, ale je to individuální u každého z nás.

PetrXY

Protože je to tak v mnohých případech lepší…

bolak

je to dobře vymyšlený, je to vlastně taková ochrana, aby si člověk nepomatoval věci který v tu dobu vyváděl, protože za ně nebyl zodpovědnej..