tazatelka

Proč si AUTOMATKA ždíme, jak se jí chce?

WHIRPOOLKA – při tomtéž programu prádlo jednou skoro vůbec nevyždíme, podruhé vyždíme normálně. Dělá to ale výhradně když dám prát jediný kus prádla, při plném bubnu ždíme dobře.
Ještě poznámka, že to není 1 : 1, spíš tak 8 : 2 (nevyždímání k vyždímání) a velmi nepravidelné.
Netušíte někdo, kde je zádrhel, nechce se mi kvůli tomu volat opraváře a platit mu třeba i 500 jen za cestu, aby mi pak řekl, že s tím nic neudělá a že holt musím ždímat jinak.
Pračka není nijak stará, máme ji třetím rokem, používám ji tak 1–2× týdně.
Dík za rady i porady! :)

Nejlepší odpověď
jáára

Pračka sleduje vibrace. Pokud tam dáš jen jeden kus prádla, je při ždímání přitlačen na jednu stranu bubnu a způsobuje nevyvážení. pračka to zaznamená a zastaví – několikrát.
Je to normální. Pračka by se měla plnit celá