Dismas

Proč si ateisti nevymyslí svoje svátky a slaví křesťanské?

Proč si ateisti nevymyslí a neslaví svoje svátky, například den konzumu, den promiskuity, den namyšlenosti,den nemorálnosti a den komunistů.

Odpovědi
anonym

já jako ateista žádné svátky neslavím. vymyslel jsem si svátek vemen a už vím, kdy máš svátek

Psychotic

U nás křesťanské svátky v podstatě neexistují. Fakt, že jsme ateistický stát a stále slavíme Vánoce, Velikonoce apod. je důkazem, že tyto svátky už nejsou náboženské, nýbrž součást české kultury.

K čemu přesně by sloužil ateistický svátek? Nejspíš k ničemu, tudíž není důvod ho vytvářet.

A na nic z toho, co jsi vyjmenoval, nemají ateisté patent. Právě ta nemorálnost a namyšlenost jsou tak trochu doménou náboženství.

Lamalam

A co třeba Svátek práce, ten je taky křesťanský?

klumprt

Ateistům nic nadpřirozeného nezakazuje slavit jakýkoli svátek, který existuje. Zároveň je nic nadpřirozeného nenutí nastavovat zadnici, či jiné tělesné součásti předepsaným směrem a v předepsaných termínech. Z toho plyne, že někteří staví na vánoce stromeček a dávají si dárky. Asi proto, že se jim to líbí a že mají rádi svoje nejbližší a spoleně si to užívají. Jiní neslaví vůbec nic a někteří si připomínají třeba Darwinův den, který byl mimochodem zrovna včera.
Zkrátka, dělají si co chtějí a to je to, co totalitářským černoprdelníkům všech vyznání tolik vadí.

Mc Merkurion

… nebejt židů,tak křesťani Velikonoce neslaví … jak již bylo řečeno,co takový 1.máj,osvoboze­ní,Václav,17.lis­topad … mám pokračovat? udělej si v tom prvně jasno …

cochee

Neslavím žádné svátky – ani křesťanské, ani buddhistické či jiné náboženské, neslavím ani ateistické svátky včetně mého kalendářního svátku. Pomlel jsi nesmysl.

ivzez

Ateisté nemají potřebu svátků
a neslaví an ty křesťanské.

Šidlo

nó......to, čo píšete oslavujú veriaci aj neveriaci denne.....mnohí

americkí ateisti majú vymyslených viacero sviatkov

sviatok práce je nenáboženský sviatok