Michal47

Proč Senát schválil povinné měřiče tepla v každé domácnosti?

Odebírám pouze studenou vodu a elektřinu. Bydlím v domě v památkové zóně (nemohl vzniknout po roce 1947), takže se na něj zřejmě nebude vztahovat „průkaz energetické náročnosti“. To chtějí měřit teplotu vzduchu v bytě? Nerozumím tomu. Poraďte, prosím. Děkuji.

Pohlédněte prosím na titulek ilustračního fota v odkazu níže. Je to citace ze zpráv…
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/se­nat-doporucil-zmirnit-pozadavky-na-instalaci-meridel-tepla--1468276

Nejlepší odpověď
gecco

Instalace měřičů tepla je ´nařízena´ v bytech (obecně objektech), které využívají nějakou formu ustředního vytápění (jeden kotel v bytovém domě, dálkové vytápění…).
Pokud si byt vytápíš lokálně (vlastní kotel, kamna, wawky…) nic takového si instalovat nemusíš…
😉
Jde o to, aby – když využíváš ´společné´ teplo, bylo možné ´reálně´ rozúčtovat náklady na jeho spotřebu mezi jednotlivé spotřebitele.
___
A – „Proč Senát schválil“ – to se budeš muset zeptat senátorů, já bych je píííp…
😉

Další odpovědi
mosoj

Čím topíš ? Elektřinou ? Pevnými palivy ? Tak žádný měřič mít nemusíš.

Pepa25

Novelizované ustanovení o rozúčtování nákladů na vytápění a nákladů na společnou přípravu teplé vody pro dům se logicky týká pouze bytů, kde jsou společné náklady na vytápění a/nebo přípravu teplé vody …

Zdroj: http://www.psp­.cz/sqw/histo­rie.sqw?o=7&t=3­08