Avatar uživatele
Frogman

Proč se zřídkakdy v autobuse platí méně než normálně?

Dnes jsem zase po dlouhé době z neznámého důvodu v autobuse platil méně než normálně, ale nedostal jsem jízdenku. Řidič toto dělá jen někomu.
Chápu to dobře, že já prostě zaplatím méně, nedostanu jízdenku, dojedu na místo, kam chci a peníze si řidič nechá pro sebe?
Napadla mě situace, co kdyby tam náhodou přišel revizor? Asi určitě by to řidič popřel a já bych platil pokutu, že? :DD

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, bolak, Agneta, lejdy.můn před 3119 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Dát ti lístek je jeho povinnost. Samo že bys platil pokutu, kdo jinej.
To že dělá za patnáctku, není problém cestujícího.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Umím si představit, že ten řidič přinese domů kdovíjestli 15 000,–. Kdyby nosil těch normálních 50 až 75 tisíc, tak to dělat nebude:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Autobusem jezdím často a nikdy jsem neplatila
víc ani míň za jízdu to by mi revizor dal 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Já jsem v životě v autobuse neplatil míň než se má.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

joo, tohle se normálně děje.. tržba, která se má odevzdat, se počítá podle dat ze strojku… → nejsou data (tedy nebyl vytištěn lístek) – není tržba k odvedení ale do kapsy :)

.. na meziměstských linkách v malých městech a jejich okolí revizoři nejsou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

  1. řidič většinou ví,kde revizor jezdí…
  2. jsou ze stejného podniku > takže se většinou znají…
  3. autobusem jsem jel naposled před revolucí,ale co jsem slyšel,tak to takhle funguje normálně (…kdo nekrade každou hodinu,šidí vlastní rodinu…),myšlení některých lidí nezměníš…

dopnění:

  1. většinou to prej chodí tak,že lidi mu tam hoděj peníze,ale lístek nechtěj…

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já myslím že revizorovi by se prostě řeklo, že ti asi zapomněl dát jízdenku, a řidič by řekl „ajo“ a vytiskl ji, protože v opačném případě by měl průser i on.

A kdyby popřel že jsi nějakou jízdenku vůbec platil, tak by se mu řeklo: „pane řidič, já jsem určitě jízdenku platil, takže buď jste mi ji zapomněl dát, což je v pořádku protože to se může stát, a nebo si ty peníze kasírujete do kapsy místo abyste je platil dopravnímu podniku, a pak bych musel na facebooku města obepsat desetitisíce lidí, jestli s vámi náhodou nemají podobnou zkušenost…“

.. a myslím že bys měl jízdenku v ruce ještě než bys dokončil větu :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Frogman

@Luxx: Tak takhle to chodí… :DDD No, je pravda, že jsem zatím na mé lince nepotkal jediného revizora. :DD

před 3118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

revizoři jsou v dopravních podnicích, tzn. MHD ve velkých městech (Praha, Brno, Olomouc, Ostrava a pod.) a možná vlacích – ale tam si nejsem jistá, to není můj obor :D

kolem autobusů se motám už několik let, tak o tom něco málo vím ;)

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Frogman

To je dobré vědět od člověka, který v tom „dělá“. :DD Díky. ;)

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek