Frogman

Proč se zřídkakdy v autobuse platí méně než normálně?

Dnes jsem zase po dlouhé době z neznámého důvodu v autobuse platil méně než normálně, ale nedostal jsem jízdenku. Řidič toto dělá jen někomu.
Chápu to dobře, že já prostě zaplatím méně, nedostanu jízdenku, dojedu na místo, kam chci a peníze si řidič nechá pro sebe?
Napadla mě situace, co kdyby tam náhodou přišel revizor? Asi určitě by to řidič popřel a já bych platil pokutu, že? :DD

Nejlepší odpověď
redy

Dát ti lístek je jeho povinnost. Samo že bys platil pokutu, kdo jinej.
To že dělá za patnáctku, není problém cestujícího.

Další odpovědi
Agneta

Umím si představit, že ten řidič přinese domů kdovíjestli 15 000,–. Kdyby nosil těch normálních 50 až 75 tisíc, tak to dělat nebude:D

briketka10

Autobusem jezdím často a nikdy jsem neplatila
víc ani míň za jízdu to by mi revizor dal 😁

štamgast

Já jsem v životě v autobuse neplatil míň než se má.

Luxx

joo, tohle se normálně děje.. tržba, která se má odevzdat, se počítá podle dat ze strojku… → nejsou data (tedy nebyl vytištěn lístek) – není tržba k odvedení ale do kapsy :)

.. na meziměstských linkách v malých městech a jejich okolí revizoři nejsou…

Mc Merkurion

  1. řidič většinou ví,kde revizor jezdí…
  2. jsou ze stejného podniku > takže se většinou znají…
  3. autobusem jsem jel naposled před revolucí,ale co jsem slyšel,tak to takhle funguje normálně (…kdo nekrade každou hodinu,šidí vlastní rodinu…),myšlení některých lidí nezměníš…

dopnění:

  1. většinou to prej chodí tak,že lidi mu tam hoděj peníze,ale lístek nechtěj…

bolak

Já myslím že revizorovi by se prostě řeklo, že ti asi zapomněl dát jízdenku, a řidič by řekl „ajo“ a vytiskl ji, protože v opačném případě by měl průser i on.

A kdyby popřel že jsi nějakou jízdenku vůbec platil, tak by se mu řeklo: „pane řidič, já jsem určitě jízdenku platil, takže buď jste mi ji zapomněl dát, což je v pořádku protože to se může stát, a nebo si ty peníze kasírujete do kapsy místo abyste je platil dopravnímu podniku, a pak bych musel na facebooku města obepsat desetitisíce lidí, jestli s vámi náhodou nemají podobnou zkušenost…“

.. a myslím že bys měl jízdenku v ruce ještě než bys dokončil větu :)

Frogman

@Luxx: Tak takhle to chodí… :DDD No, je pravda, že jsem zatím na mé lince nepotkal jediného revizora. :DD

Luxx

revizoři jsou v dopravních podnicích, tzn. MHD ve velkých městech (Praha, Brno, Olomouc, Ostrava a pod.) a možná vlacích – ale tam si nejsem jistá, to není můj obor :D

kolem autobusů se motám už několik let, tak o tom něco málo vím ;)

Frogman

To je dobré vědět od člověka, který v tom „dělá“. :DD Díky. ;)