Moniccc

Proč se změnilo datum dne, kdy začíná jaro???

Jediný den, který si pamatuju, že začíná roční období :D jiné si nepamatuju, nevím proč.. a teď mi to někdo změnil :( achjo :D

Nejlepší odpověď
Drap

Nezměnil to nikdo. Většinou to bývalo 21, ale letos to vyšlo dříve , Neni to stanoveno kalendářem, ale počítá se podle pohybu planet. Příštích devafesát let by to mělo vycházet vždy na dvacátého nebo devatenáctého břez­na

Další odpovědi
tekumseh

Kalendář bohužel neodráží věrně realitu, musíme si pomáhat přestupnými roky a jinými korekcemi.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/mozai­ka/veda/_zpra­va/prvni-jarni-den-se-posouva--1034461

juie

:D :d je totiž přestupný rok… :D

Michal Kole

Kdy je a není jaro záleží na poloze a sklonu Slunce vůči Zemi.

IK

Dík za info. Také to bylo jediné datum co jsem si pamatovala, tak teď si budu pamatovat že nic není věčně 🙂