Proč se země otáčí kolem své osy? Ppříčina rotace?

Nejlepší odpověď
anonym

Viz dalších 48 odkazů:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=ot%C3%A1%C4%8Den%C3%A­D+zem%C4%9B&sa=Vyh­ledat

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

Nejsem geolog nebo kdo se tímhle zajímá, ale řekl bych, že díky stavu „beztíže“ tedy nulového tření stačil Zemi malý impulz pro roztočení a ten mohl být způsoben bombardováním Země meteority. Pokud se nepletu, tak měsíc by měl být také částí0 Země, která se oddělila při nárazu něčeho do Země. Gravitační a odstředivá síla se pak postarají o hezký kolotoč planet :)

venkovan

V televizi jsem viděl nějakého maníka v modrém obleku jak Zemi když se zastavuje zas roztočí.
Tak mne napadlo, jestli si někdy dá pivko navíc a roztočí nás podle osy východ /západ.