annas

Proč se zelená barva spojuje s jedovatostí a žárlivostí?

Shakespearův Jago varuje Othella slovy: „Chraňte se, pane, žárlivosti, je to zelenooký netvor, jenž si hraje s tím, koho požírá.“

I v detektiváckh se objevuje zelenooká stvůra.

Nejlepší odpověď
vagra

Symbolická řeč barev-
…Zelená byla vždy symbolem života, znovuzrození, svěžesti a mládí, přírody, jara a naděje…
…Má ale i svou odvrácenou tvář: je to barva zlých duchů a démonů…
Já bych to nepodceňoval! :D

Zdroj: http://barvy.xf­.cz/barvy/zele­na-barva

Další odpovědi
BEAES

Možná i proto, že se dříve trávilo jedy a měly zelenou barvu. U květin je barva žárlivosti žlutá.

monkey

a já bych hledal odpověd v přírodě tedy ohledně jedovatosti.jsou zvířátka která mají na sobě výraznou zelenou né jen proto aby zplynula z přírodou ale taky proto že je to obranný mechanismus.viz mlok skvrnitý pokud si dobře pamatuji tak má na sobě v tomhle případě žluté fleky proto aby potencionálnímu dravci naznačil:pozor když mě sežereš umřeš já jsem jedovatý.nevím kolik fauny tento mechanismus používá ale vím že bych ze strachu nic zářivě zeleného do pusy nedal:-)