Shady

Proč se ze sametové revoluce dělá cosi svatého?

přijde mi že dnešní duch doby toleruje jen jednu „pravdu“ a tuto událost zbožšťuje…

Nejlepší odpověď
zjentek

..a protože si tehdy lidé prosadili „svobodu“ bez boje, proto je možné, že jim dnes vládne a panuje občan bez charakteru ..slovo panovník mi nějak nešlo ze rtu

Další odpovědi
Pepa25

Ať chceš či nechceš, byla to historická událost, přelom, který ovlivnil životy nás všech. A výročí je určitě dobrá příležitost si uvědomit jak.
A prý „svatého“? Mně naopak přijde, že už tak nejmíň 15 let spoustu lidí je k Sametu kritických a zvláště v posledních letech skoro pořád slyším, že „za toto jsem klíčky necinkal“ …

ivzez

Mně to až tak nepřijde. Byl to pro nás velký zlom/obrat.
Jestli k lepšímu, budou muset posoudit pravděpodobně
až další generace.

S kritikou se setkávám také.
Ale podle mne jde o kritiku polistopadového vývoje,
dnešního stavu společnosti a životní úrovně (nikoliv
o kritiku „sametu“).

Kelt

Čím více let uplynulo, tím více lidí vypráví, jak oni trpěli a jak byli v té době aktivní. Za chvíli se zjistí, že vlastně na Národní třídě nikdo nikoho nemlátil, ale všichni byli zmlácení. Po válce také přibývalo partyzánů, kteří bojovali.

mosoj

Protože účel světí prostředky.

PetrXY

Svatou z ní dělají pouze ti, kterým se vyplatila.