bolak

Proč se zamykaj dveře na dva západy…

…když zloděj má buď klíč, kterej ukrad, nebo zámek stejně vypáčí?

(a nepište mi, že je to pro slepičí kvoč, protože tentokrát to tak neni)
Doplňuji:
Drap: o kolik hůř? Jak dloho trvá vypáčit zámek zamčenej na jeden západ a zámek zamčenej na dva?

Nejlepší odpověď
Drap

Aby to bylo sichr. Zamčený zámek na dva západy jde většinou páčit hůř, protože má více zasunutou západku.

Další odpovědi
briketka10

to nevím, protože se nezamykám ani na ten jeden a ségra mi říká proč ??
to se nebojíš vždyť tu jsou cikáni !!
někdy, když nezapomenu, tak se zamknu jen na jeden..

anonym

Zvolím tvůj žargón:
Když už jsi to sem vypočítavě vystrčil po 4 dnech banální poznámkou, šoupnu ti sem zcela nový pohled na věc.
Co se zeptat proč se asi vyrábějí zámky na 2 západy? Aby se ztížilo jejich překonání.

  1. Nikdo jste nezmínil podmínky většiny pojišťoven při sdruženém pojištění domácnosti. Jednak uzamčení na oba západy (tím je splněn zákonný předpoklad překonání překážek násilným způsobem a při pojistné částce nad 150 tisíc ještě povinný doplňkový zámek). Při dalším zabezpečením rozvorovým zámkem – sleva na pojistném.
  2. A o kolik hůř? viz zkoušky Kriminalistického ústavu pro firmu Next. Výsledek cca 6× (co do času, síly, opakováním vloupacích technik i riziko vykopnutí, při němž se vyvrátí výřez v plechové zárubni).

P.S. Filmové záběry, kdy detektiv se sveřepým výrazem vykopne dveře jedním razantním kopem, jsou jen naaranžovaná klišé.
I URNA v praxi používá masivní ocelová beranidla, kdy bývá potřeba cca 5 –9 úderů k vyvrácení dveří.

Zdroj: http://www.po­licie.cz/gale­rie/policie-cr-fotogalerie-35688-urna.aspx?q=aW1naW­Q9NTM5NjUmY3BpPTE%3d

anonym

U nás doma nezamykáme vůbec a vlastně nemáme ani žádné klíče (kromě jednoho raritního).

honza19hk

protože na dva západy to lépe drží,ale stejně ikdyby se k nám někdo chtěl dostat tak první dřevěné dveře vypáčí,ale přes druhé ocelové hned za dřevěnými se nedostane ani s autogenem.
kdo to chce zkusit má možnost, 2,5 cm silnou ocelovou plotnu v rámu z 250 ička se 6ti bodovou uzávěrou včetně zajištění do železobetonové podlahy,plus zajištění pokud jsme doma,to prostě nevyrazíš.a oknem také nevleze .
Doplňuji:
vaiko: ano propálíš ale hodně ztěží,ale je to Hardoxová ocel legovaná titanem a zirkonem,takže tam vyplácáš 2 acetylenový bomby než si uděláš díru abys tedy vlezl dovnitř.Je to plát co se používá na lžíce bagrů.I ve fabrice kde to zpracovávají to řežou vodním paprskem protože plasmou to nejde natož autogenem.zkoušel jsem to řezat autogenem a vím co píšu.navíc to hrozně prská při řezání autogenem.

jmhad

zajímavé odpovědi ze kterých má smysl asi to,že více vysunutá závora lépe dveře zajišťuje.A k to­mu,aby byla více vysunuta je zapotřebí nějaký mechanický posuv po nějaké dráze.Ono by šlo udělat zámek,u kterého by se závora vysunula na jedno otočení ve stejné délce jako na dvě.Ale ten by musel být podstatně větší,což by změnilo další a další související.Třeba zádlab ve dveřích,klíč atd…

pusinka50

já se zamykám ve dne na 1 zámek a 1 západ, než by to zloděj otevřel, tak ho vyštěká pes. Na noc, protože když spím, tak spím a nic mě nevzbudí, zamykám dva zámky na 2 západy a jak píše Drap, sichr je sichr, myslím, že by i déle zloději trvalo, než by dveře otevřel a třeba by mě vzbudil dlouho řvoucí pes nebo někdo by si ho třeba všimnout a upozornit na něj

Efchen

Protože dveře zamčené na jeden západ jdou lépe vyrazit.

vaiko

Jednak je to z důvodu co píse drap a jednak když použiješ planžetu, tak musíš na dvakrát honit výšky kolíčků, protože po jednom otočení skoro vždycky zapadnou do původní polohy takže na 2× zamčeno= 2× delší doba pro odemknutí čímkoliv.
Doplňuji:
TO honza19hk

25mm oceli propálíš autogenem jak nic každopádně zajímavý použití na bytový dveře.