jaymes

Proč se zaměstnavatelé diví, že pracující volí komunisty?

Nechápu, proč se podnikatelé a zaměstnavatelé diví, že čím dál více lidí (vesměs zaměstnanců) volí komunisty nebo chtějí zpátky socialismus. Proč jim nedojde, že je to kvůli šikaně, vykořisťování v práci a otrokářství, která mají na svědomí právě ti zaměstnavatelé? To je, jako kdyby se vlk divil, proč ho ovce nemají rády.

Nejlepší odpověď
Alesh

A kde jsi ty divící se zaměstnavatele viděl se divit? Já žádného takového zaměstnavatele nikde neviděl. 🙂 Jinak teda já jsem zaměstnanec a socialismus bych zpátky opravdu nechtěl. Neříkám, že je to teď super, ale návrat dob minulých je pasé, minimálně v tom, že mládí se nikomu nevrátí, jak si to bohužel tak asi mnozí spojují se socialismem. A také to špatné má člověk spíš tendenci zapomínat a spíš pamatuje to dobré. jj, nostalgie, to je věc! 🙂

Další odpovědi
anonym

A jak to zaměstnavatelé ví, že jejich zaměstnanec volí komunisty?

gecco

Ty máš nějaké info, že „se zaměstnavatelé diví“???
:-OOO
Osobně znám mnoho zaměstnanců – není mezi nimi (pokud vím) ani jeden, který by komunisty volil…
Asi mám rozumné známé…
😁

Drap

To se musíš zeptat podnikatelů a zaměstnavatelů.

anonym

Ale to podnikatelé NIKDY NEPOCHOPÍ.Oni si stále myslí, že to dělají dobře.
A lidé typu – gecco – a jimi podobní, jim stále přizvukují.

led

Ak tu hlásate „ZA KVALITNÍ PRÁCI KVALITNÍ MZDU“ prečo zamestnancom v štátnom a verejnom sektore (tj. rozpočtové a príspevkové organizácie) napriek ich kvalitnej práce žiadate znížiť platy?
Veď nie všetci títo pracovníci, majú vysokonadpriemerné platy, mnohí hlavne nie tí administratívní, tí v robotníckych kategóriách, majú platy hlboko pod štátnym priemerom a na tie úspory doplácajú hlavne títo s nižšími platmi.
k otázke:
A potom, ako ich „zamestnávatelia“ ( ano, veď sú platení štátom z vašich daní a štát to sú v prvom rade jeho občania, teda vy, občania, ste súčasne ich (nepriamymi) zamestnávateľmi ) sa divíte, že vaši „zamestnanci“ volia ľavicu a komunistov.

ptáč

Protože kapitalisté podnikatelé vytěžují víc a víc nadhodnoty z lidských zdrojů, otroků. A státu nevrací nic. Dobře to popisuje pan Pavel Herman na blogu iDnes.

anonym

Protože to jsou idioti, kdyby idioti nebyli, tak právě oni jsou těmi zaměstnavateli.

lexx

to brzo…to brzo…co by tak asi ti „komunisti“ lidu zajistili ? pro koho, co a za kolik vyráběli ? trhy jsou rozdělené, svět se změnil, k horšímu bohužel, cesty zpátky není

BalotaGuy: už jsi viděl armádu generálů bez pěšáků ? já ještě ne

led

… trochu mimo otázky, ale k diskusii
Ak tu hlásate „ZA KVALITNÍ PRÁCI KVALITNÍ MZDU“ prečo zamestnancom v štátnom a verejnom sektore (tj. rozpočtové a príspevkové organizácie) napriek ich kvalitnej práce žiadate znížiť príjmy? Veď nie všetci títo pracovníci majú horybylné platy, mnohí majú platy hlboko pod štátnym priemerom a na tie úpravy dolplácajú hlavne tí s nižšími platmi. A potom ako ich „zamestnávatelia“- ano, veď sú platení štátom z vašich daní a štát to sú v prvom rade jeho občania, teda vy ako občania, ste súčasne ich (nepriamymi) zamestnávateľmi – sa potom divíte, že volia ľavicu a komunistov.

led

gecco, známi sa môžu tvoriť z celej škály politického, osobnostného, profesného i ekonomického spektra, ale priateľov si človek už vyberá.
Ak chce človek vedieť, čo si ľudia myslia, nemôže sa zamerať len na jednu katégóriu, takáto informácia je skreslená zameraním tejto kategórie ľudí.

jaymes

Vždyť to vídím i tady. Gecco se diví, že volíme komunisty, přitom vydělává kdoví kolik a my vyděláváme málo trpíme podvýživou, protože si prostě nemůžeme koupit více potravin a on se diví, jaktože mi jsme pro komunisty. Kolik platíš svým otrokům, minimálku?

gecco

Jaymes – ale gecco se nediví, že někteří volí komunisty – geccovi je to vcelku jedno – vol si koho chceš…
Pokud jde o to, kolik vydělávám – po tom je ti houbeles – kdybys byl vzdělanej a chytrej, taky bys mohl vydělávat víc.
A pokud jde o tvou podvýživu – dokud máš na koupi počítače a placení netu, nevěřím ti ani zbla z keců, že nemáš na potraviny…
😛

mosoj

Gecco – už je načase aby jsi toho vychloubání nechal. Chytrý asi jsi, ale jako člověk nestojíš za nic a neumíš se podívat pravdě do očí.

gecco

Mosoji – jen jsem odpověděl na příspěvek Jaymese…
🙂
Pokud jde o vychloubání – nejsem si ho vědom – a ten zbytek nehodlám ani komentovat…

mosoj

Jo to odpovídá. Nejsi si vědom.

anonym

pro gecco
V minulém zaměstnání jsem byl svědkem toho, že mladí lidé do 30ti let zakládali stranu KSČ(m) …m jako mladí, protože se jim nelíbil přístup VEŠKERÝCH podnikatelů (ne jen toho kde jsme pracovali) a chtěli z,ěnu systému.A věříš, že do vedení města se dtal jede z nich.
Ona dělnická mládež nakonec pochopí, co je přednější, zda – li hmotné statky nebo podpora rodiny, jak to měli komunisti.

anonym

opravuji…změnu…

anonym

jsem tak rozrušen, že v psaní dělám chyby…takže oprava..
vedení města se dostal jeden z nich.

gecco

Lahny – já chápu, že podnikatelé svým zaměstnancům zajišťují práci – a většině zaměstnavatelů je u zadní části těla, koho zaměstnanci volí (navíc to stejně nemají jak zjistit) – podstatné pro ně je, aby zaměstnanci kvalitně pracovali…
😁

anonym

… a za kvalitní práci, kvalitní mzdu!

gecco

Souhlasím…
😉

anonym

A proč tedy se zaměstnavatelé zaměřují na mladé a neschopné a starším lidem dávají menší mzdy než těm mladým? Viz má otázka zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-mozne-ze-se-v-tomto-state-plati-lide-podle-let-a-ne-podle-toho-co-kdo-umi

jpau

Lahny, jak jsem ti již naznačil v jedné z předešlých diskuzí, zkus připustit jenom teoretickou možnost toho, že ten Tvůj kolega vykonává svou práci lépe než Ty. Já samozřejmě chápu že to tak nemusíš vidět, ale třeba to tak skutečně je. Jenom nápad možná se pletu 😉.

Jinak ze zkušenosti, za svou praxi jsem se setkal s kolegy generace 50+ a v podstatě vždy je šlo rozdělit do dvou skupin:

  1. Člověk co se o danou problematiku celý svůj život zajímá, řeší ji i jako svůj koníček a skutečně ale skutečně ji rozumí a to i nad rámec toho, co se od něj očekává (radost s ním spolupracovat, super škola). No a pak byl vždy náležitě ohodnocen (jestli chceš závidět tak to většinou převyšovalo částku 50 000/měsíčně).
  2. Člověk, který celý život PRACOVAL ve stejném oboru, nicméně jel v režimu 6:30–9:00 dospím, 9:00–9:30 svačina, 9:30–12:00 cigáro s kolegou, podívám se co mám vlastně dělat, 12:00–12:30 oběd, 12:30–13:30 práce nebo její aktivní předstírání, 13:30–14:00 stání ve frontě na píchačku a koukání sekretářkám na prdel.

No a pak přišla revoluce, najednou už podniku skutečně záleželo na tom, aby vyráběl smysluplné výrobky ve smysluplném nákladu a za smysluplnou cenu. Hold nezbylo nic jiného než chtít po zaměstnancích skutečnou práci. Človíček č. 1 se dovedl prosadit, protože něco uměl a Človíček číslo 2 … no ten volí komunisty.

Takže tak 🙂.

anonym

Takže, ten kamarád je vyučený zámečník a zvládá pracovat jak na soustruhu, tak na fréze.Ten mladý je vyučený kuchař a NEVÍ ANI CO JE ŠUPLÉRA či jak se na ni měří, NEVÍ, ŽE SE PRACUJE V TISCINÁCH MM, jak se měří s mikrometrem…toto všechno se musí učit a právě proto dělá zmetky.A do této doby dělal pouze u plotny nebo pingla v restauraci.
Ten kamrád tohleto všechno vládá, součástky dělá beze zmetků a má méně a má praxi 35 let v oboru strojírenství.
TAKŽE PROČ BY POTOM NEVOLIL KOMUNISTY KDYŽ vidí, že NEodborníci mají větší plat než odborníci.A KO­MUNISTI HO NAUČILI DĚLAT KVALITNĚ, protož tenkrát (a i dnes) DĚLNÍK ZA KAŽDÉHO ZMETKA ZAPLATIL a pracoval na normy, čili peníze byly za každý vyrobený kus..od 0,50 Kčs až po 5 Kčs za kus, podle náročnosti práce.Takže si spočítej kolik kusů musel udělat za směnu, aby si vydělal 2500 Kčs čistého.
Ten mladý NEVÍ co je dělat na úkol, protože má hodinový plat (zrovna tak jako ten kamarád, akorát u něho převažuje mládí a to že dělá NEKVALITNĚ.)
Ale jak vidím, tohleto ty asi nepochopíš.
takže tak…

anonym

ještě pro gecco
Zde je příspěvek maturujícího studenta…a takhle se chováš Ty a tahle společnost, která VYCHOVALA TOHOTO STUDENTA
„Kdyby stát nevynakládal šílené částky na důchody důchodcům, nebo je aspoň danil, mohl by z těchto ušetřených peněz investovat do rekvalifikací nebo podpory zaměstnání. Důchodci jsou dnes nejlépe zajištěná nepracující třída, 90 %důchodců každopádně. Jdeš do obchodu, fronta důchodců, jdeš k lékaři,fronta důchodců, jedeš MHD, hafo důchodců, jenom běhají, samý stres, hrabou a hrabou, protivní, otravní, drzí, hulvátští, plivou a chrchlají po okolí, žádná hygiena, pořád brečí a důchody přes 20 táců. Děsí mě představa, že je budu muset jednou z platu podporovat. Budu využívat každou skulinku, jak si ulevit na daních a ty Kauflandové Dallasy boys and girls nesanovat. Další skupina, asi 2/3 nezaměstnaných jsou totální lenivé(á) netáhla, kterým vyhovuje se povalovat doma a pobírat dávky a podpory. Jsou líní se stěhovat, prodat nemovitost, byt a koupit si jinde jiný, raději budou čekat sotevřenou hubou, až jim tam stát něco hodí, pak se oblíznou a zase s hubouotevřenou civí !!! Dále tito lidé ztratili absolutní sebereflexi, mj. co se hygieny týče, když za nimi někde stojíš, smrdí, potí se, neupravení, samé levné hadry, boty z tržnice, žádné deodoranty, v létě kardinální smrad, jinak pouze chlast, cigára, ovary, bůček, z kultury pouze TV NOVA a Blesk. Zaostalí a negramotní!

Když sem přijedou mí známí z USA a Kanady, tak se doslova štítí, jak tato netáhlovská svoloč smrdí! A stydí se za to, že nás jejich země podporovaly v boji proti komunismu a jeho svržení. A jet v MHD s těmi upocenci, no za trest ! Jsem si raději s přispěním otce koupil nový vůz, než jezdit s lopatami. A přitom je práce dost. Už jako student si mohu vybírat např. mezi softwarovými firmami. Kdyby ty(ta) nepracující netáhla nebyla lenivá a vzdělávala se, nemusela by čekat na práci rukama a lopatou. Prostě si zvykejte, že doba přeje zdravým a těm, schopným a dravým. To jsou zákony přírody, které tady narušil pouze komustický režim, který zasel to vše zlé min. 100 let dopředu. Bohužel ti líní a neschopní se budou muset vézt, ale už za jiných podmínek. Pouze to nutné, to vám stát dá. Jinak se starejte o sebe, stát není dojná kráva. To, jak se žilo do roku 1989 byla jedna odporná, hnusná nesvobodná zvůle KSČ bez možností projevit názor, cestovat a podnikat. Jedněm vzali, co léta budovali a druhým netáhlům dali. Jako mladý se stydím, že mezi námi ještě žijí ty nomenklaturní kádry před 1989, stydím se za současné komunisty a soc.demáky. Nemáte řešení, jenom řvete a kydáte populistické tlachy!.“

gecco

Lahny – Ad „student“ – jde o debilní provokaci sloužící k dožrání lidí, kteří na ni skočí…
A – osobně se domnívám, že ji dal do oběhu nějaký ´KSČM-stratég´ – právě proto, aby své ´ovečky´ pevněji semknul do stáda…
😁

anonym

V tomto článku je i odpověď třídní učitelky toho studenta a vyjádření psychologa, ale dát to všechno sem, tak to by bylo dlouhé.
Je to všechno okopírované a opatřené razítkem psychologa, takže to musí být pravé (i když možná…falšovat se dá všechno).

gecco

Lahny – kdokoli, kdo má zájem, takových ´naprosto pravých´ ptákovin vyrobí ´tuny´…
😉

anonym

Lahny, kdybych ti poslal kopie mé mzdy a mzdy těch „mladších a neschopných“, tak ti praskne cévka. Nyní jsem na PN, ale už jsem obdržel od zaměstnavatele oznámení o navýšení platu!

anonym

Tak ten můj kamarád slyšel akorát jediné „MŮŽETE JÍT, JÁ SI KLIDNĚ ZA VÁS NAJDU NÁHRADU“
a jelikož má také pár let do důchodu, tak se zatím BOJÍ odejít.Ví, že by ho už nikde v těchto letech nevzali a jít nejméně o 4 roky dříve do důchodu, tak přijde o pár tisíc na důchodě.

gecco

Lahny – a já už jsem ti minule psal, že nemáš právo posuzovat rozhodnutí zaměstnavatele – koho považuje za perspektivního a koho ne…
Pokud toto řešit chceš, založ si vlastní firmu a tam zase můžeš zaměstnat toho, koho ty uznáš za vhodné…

anonym

Tak tady potom nepřitakávej názoru ZA KVALITNÍ PRÁCI KVALITNÍ MZDU, když to přitom nechceš akceptovat a raději přitakáváš názoru, zaměstnavatele KOHO POVAŽUJE ZA PERSPEKTIVNÍHO A KOHO NE…protože potom ten první názor nekoresponduje s tím druhým, čili si protiřečí.
Podobně jsem diskutoval se soudruhy, dokázal jsem jim, v jednom projevu si PROTIŘEČILI proti tomu druhému A NIKDY MNĚ ZA TO NIKDO NEPERZEKUOVAL, jak tady stále omílají modří ptáci, že lidi byli v socialismu ta své názory perzekuovaní.

cukrar

..„Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské."..
Gecco, bohužel některé lidi nepřesvědčíte, že komunisti je to nejhorší na světě.

gecco

Inu ano – lidé, kteří se neumí a nehodlají postarat sami o sebe vnímají komunisty jako spásu z nebes…