Michal Kole

Proč se za socialismu jezdilo do Jugoslávie? Kde je Juguslávie? Jaké tam bylo v Jugoslávii vyžití a atrakce pro turisty?

Nejlepší odpověď
anonym

Do Jugoslávie se jezdilo plavat do Jadranu.

Další odpovědi
Elk

Michal Kole se zbláznil. Jako zlatý pokládá otázky jako 12 – ti leté dítě.
Prosím – Míšo – už to nehul!

mosoj

Mapu otevírat nebudu. Ale federativní republika Jugoslávie byla vše od Slovinska dolů až po Albánii včetně toho Chorvatska.
Udržet to pohromadě uměl jenom komunista Josip Broz Tito, kterého Sověti moc nemuseli.
A jezdilo se tam ze stejných důvodů jako dnes-

iceT

1.kvůli moři
2.dnešní Chorvatsko
3.zase moře

isteron

Juhoslávia mala zvláštne postavenie. Vládnucou silou bola počas 2. sv. vojny a po jej skončení a vytvorení východného bloku odmietol Josif Broz Tito začlenenie do tábora socializmu, bol nezávislý od voj. – politického a ekonomického vplyvu Sov. zväzu a ostatných krajín, ktoré zostali pod červenou zástavou svetového tábora komunizmu. Juhoslovenská federatívna soc. republika bola federácia, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Čierna Hora, Makedónsko. Západ viac spolupracoval s JFSR, ako s ostatnými soc. štátmi a ekonomikami. Naopak ostatné soc. štáty museli sa správať k Juhoslávii ako so záp. štátmi a diskriminovali ju. Napríklad, na Dunaji sme strážili juhoslovenské lode tak ako ostatné západné.
Juhoslovania mali a majú more, horskú krajinu, blízkosť Talianska,Rakúska ako možnosť útekov na západ.
Doplňuji:
Zabudol som dopniť Zväz komunistov Juhoslávie.

Jikra

Jugoslávie byla pro nás skoro jako Západ. Je to jak píše -mosoj- , akorát zapoměl napsat že si musel dostat devizový příslib jinak si jel leda tak do Kotěhůlek.
A příslib (teď mluvím o individuální turistice) ten zdaleka nedostal každý a vždycky.
Já z pěti pokusů tj.za 5 let pouze jednou.

honza19hk

nevíš kde je Jugoslávie?, vem si mapu evropy!

hanulka11

Je to tak jak píší ostatní ,ale hlavně se tam jezdilo aby sis mohl zaplavat i pod vodou a některé hotely měly bazény – to by bylo něco pro tebe .

marijakes

Jsem se nyní pobavila, už tam nemusím jezdit.:)) jenom k tomu devizovému příslibu. Nepamatuju, že by musel být.