Proč se za neplacení alimentů nedávají nějaké „nucené“ práce za slušný peníz?

ve vězení není práce nebo málo placená, tudíž tatínek nemá peníze, aby měl z čeho alimenty platit a když je puštěný na svobodu tak se zázanmem v rejstříku taky moc dobrou práci, aby se mohl postavit na vlastní nohy a měl na alimenty taky těžko sežene?

Nejlepší odpověď
rikyna

Můj přítel má ve vězení plat ve fabrice 4600 Kč, takže posílá jen část výživného, tím pádem jeho dluh stále narůstá…neřeši­telné!

Další odpovědi
iceT

To bude tím systémem tady-pokud neplatiče alimentů zavřou,tak když nebude chtít,tak stejně pracovat nebude a dluh naopak narůstat bude.To je začarovaný kruh,furt kolem dokola.
Tak nějakej speciální tábor pro ně vymyslet,aby tam museli pracovat a posílat peníze.Takhle si myslím,že jsou ve vězení zbytečně…když vyjdou ven tak jak říkáte,stejně pořádnou práci nedostanou.

atriplex

Trest odnětí svobody je sankce za to, že tatínek neplatí. Má dost času, aby se této hrozbě vyhnul. Dokonce existuje v zákoně účinná lítost, kdy vše může doplatit ještě přímo u soudu. A pokud tohle všechno nevyužije, pak musí přijít trest. Práci si může sehnat každý, když chce.

venkovan

Dobře placená práce není ani před vězením, natož vevnitř. Ona vize, že by vězni měli pracovat je hezká, ale náklady na takovou práci (zajištění aby neutekli apod.) nejsou malé, takže se do toho nikdo moc nehrne.