Frogman

Proč se z lesa kouří?

Předpokládám, že asi každý ví, že se říká: „Když se kouří z lesa, rostou houby.“
Proč se ale z lesa kouří? Co to způsobuje?

Nejlepší odpověď
gecco

Nastává to zejména ráno, kdy se (v noci) vzduch nad lesem ochladil rychleji, než vzduch v lese.
V lese je vlhko a teplo – tento teplý vzduch stoupá vzhůru, kde se nad korunami stromů ochladí a vodní pára zkondenzuje (mlha, opar…).
Fyzika…
😉
Mimochodem – u nás se říká, že se z lesa ´páří´, ne „kouří“…

Další odpovědi
Lamalam

Když se z lesa kouří, jde o lesní požár, volej hasiče. To na co se ptáš, není kouř, ale vodní pára.

ReHu

Odpařuje se voda. Předpokládám.

Mapel

Zaprší, vzduch se ochladí a ze zapařeného lesa stoupá pára jako dnes.

ahold

No přece když lištičky vaří kašičku. To ví každé dítě, kterému babička vyprávěla pohádky. 🙂