bohušek

Proč se vyzouvají boty?

Proč mají oběti havárií nebo sebevrazi skokani vyzuté boty?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kinetická energie za to může, ale může to být i naopak než píše Miroslav.

Kinetická energie je přímo úměrná hmotnosti a rychlosti. Rychlost bot a těla je stejná ale ta hmotnost těla je o poznání vyšší než bot. Takže pohybová energie letícího těla je o poznání větší než bot a ten rozdíl při vhodném pohybu způsobí to oddělení bot od těla.
Upozorňuji, že to, že jsou boty na nohou na tuto situaci nemá vliv. Je to ale podle toho co se do klidu dostává dříve, takže i situace podle Miloslava může nastat. Záleží na poloze letícího těla a na co začne působit brzdící účinek dřív.

Doplňuji:
Určitě se motocyklistovi při havárii motocyklu asi smrší kde co !! Ale ten impuls pro to opuštění bot závisí na tom rozdílu těch kinetických energiích.

Další odpovědi
mojitek

taky jsem o tom cetl,ale neni to jen kynetickou energii,je to i pry rychlym smrstenim slach.. ale nevim co je na tom pravdy

Miroslavst

Říká se to a je snad i prokázáno, že tomu tak je. Já bych to viděl na konetickou energii, jelikož obuv je těžká a tudíž při nárazu má tendenci pokračovat dál v cestě, když už oběť zůstala stát.

allayne

jo, tak to mě taky vždycky zajimalo, je to pokaždé…

Michal

Platí i to ,že reakce těla v šoku je určité smrštění.Následkem kinetické energie a tohoto smrštění se někdy „vyzujou“ boty.