Avatar uživatele
bohušek

Proč se vyzouvají boty?

Proč mají oběti havárií nebo sebevrazi skokani vyzuté boty?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, gnr54 před 5062 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kinetická energie za to může, ale může to být i naopak než píše Miroslav.

Kinetická energie je přímo úměrná hmotnosti a rychlosti. Rychlost bot a těla je stejná ale ta hmotnost těla je o poznání vyšší než bot. Takže pohybová energie letícího těla je o poznání větší než bot a ten rozdíl při vhodném pohybu způsobí to oddělení bot od těla.
Upozorňuji, že to, že jsou boty na nohou na tuto situaci nemá vliv. Je to ale podle toho co se do klidu dostává dříve, takže i situace podle Miloslava může nastat. Záleží na poloze letícího těla a na co začne působit brzdící účinek dřív.

Doplňuji:
Určitě se motocyklistovi při havárii motocyklu asi smrší kde co !! Ale ten impuls pro to opuštění bot závisí na tom rozdílu těch kinetických energiích.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

taky jsem o tom cetl,ale neni to jen kynetickou energii,je to i pry rychlym smrstenim slach.. ale nevim co je na tom pravdy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Říká se to a je snad i prokázáno, že tomu tak je. Já bych to viděl na konetickou energii, jelikož obuv je těžká a tudíž při nárazu má tendenci pokračovat dál v cestě, když už oběť zůstala stát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
allayne

jo, tak to mě taky vždycky zajimalo, je to pokaždé…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Platí i to ,že reakce těla v šoku je určité smrštění.Následkem kinetické energie a tohoto smrštění se někdy „vyzujou“ boty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby