jamar28

Proč se výkon motoru udává v koních?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Protože se udává v kW.

Další odpovědi
Emefej

Protože James Watt si vybral koně. Kdyby byl Laponec, tak jsme mohli výkon udávat třeba pomocí sobí síly.

Danina65

Což znamená kůň Welký

isteron

To je zastaralé. Podľa SI medzinárodnej sústavy mier a váh sa udáva v kW.
Najmä Američania a Angličania si na ti novoty nevedia zvyknúť. Viď palce, yardy,
stopy a podobné staré miery.

Dochy

tradice… Na SI jednotky se přechází pomalu,bolí to.

NexDroid

Protože se neudává. Jenom namachrovaní rádoby závodníci machrujou se svým autem co má 80 koní. A po přepočtu je to cca 60kW. Dnes se výkony (nejenom motorů) udávají ve wattech (W), kilowattech (kW), megawattech (MW) apod.