atriplex

Proč se volil nový hejtman v Plzeňském kraji?

Nějak mi unikl důvod, co se stalo s předchozím hejtmanem.

Nejlepší odpověď
annas

Slyšela jsem o odchodu bývalé hejtmanky ve zprávách.
I na stránce Plzeňského kraje je uvedeno, že změnu v čele hejtmanství si v polovině volebního období vyžádala rezignace historicky první zvolené hejtmanky v ČR Milady Emmerové (ČSSD).

Bývalá ministryně zdravotnictví se rozhodla opustit místo ve vedení kraje a pracovat v Poslanecké sněmovně, nyní je místopředsedkyní sociálního výboru.

Zdroj: http://teplic­ky.denik.cz/z_do­mova/plzensky-kraj-ma-noveho-hejtmana20100909­.html