kaculinda200

Proč se voda ochladí více ledem než vodou o stejné teplotě a hmotnosti (jako led) ?

Nejlepší odpověď
mosoj

No už jsem to tady někde psal. Led pro své tání spotřebovává skupenské teplo tání. To je vlastně příčina proč led ochlazuje vodu.
Voda nic nespotřebovává pouze se mísí a zde se ta kalorimetrická rovnice uplatńuje.

Další odpovědi
Kelt

Jedná se o přenos energie zřejmý z kalorimetrické rovnice. Studená voda přilitá do teplejší vody, dojde k vyrovnání teplot, pokud použijeme led musí ten nejprve roztát – je třeba dodat energii a ta voda se ohřeje na příslušnou teplotu. Ta ale bude nižší než v prvním příkladě. Najdi si hodnoty v tabulkách a přesvědčíš se sama.