sarik737

Proč se vlastně DNA v buňce replikuje?

Odpovědi
Quimby

DNA se replikuje pouze při dělení buňky. Diploidní buňka se rozdělí na dvě haploidní a pak se dotvoří vždy druhý chromozom do páru.

V buňce ale běžně dochází k transkripci DNA na RNA aby se mohly tvořit bílkoviny.

arygnoc

to nie je celkom tak pravda.

ku replikácii dna dochádza iba u mitózy, a nie všetky organizmy (najmä vyššie) sa rozmnožujú mitózou.

k tomuto procesu prichádza pri dostatočnom zásobovaní živinami – je teda predpoklad, že replikované bunky budú mať z čoho žiť, sú vhodn podmienky na „rozmnožovanie“.

;-Q

porovnajte s inými druhmi množenia sa, kedy sa neodovzdáva celá genetická informácia (nejedná sa teda o replikáciu),ale iba jej časť (napr.amitóza, meióza).