Kiti

Proč se vínu s kolou říká houba?

Nejlepší odpověď
marci1

Houba, pojmenování skupiny živých organismů, ale i název míchaného kotejlu. Houba, neboli polejvák je oblíbený především u mladších konzumentů, kteří dávají přednost jeho příznivé ceně a snadné výrobě.
Co to vlastně houba je?
Houba je směs červeného vína s kolou v poměru dle chuti. Nejčastěji se setkáváme s poměrem 1:1 nebo 2:3. Ale záleží jen na vaší chuti a také kvalitě vína. Na houbu se většinou používají levnější a méně kvalitnější vína. Dobré je do nápoje přidat kostky ledu, které nápoj vychladí.

Zdroj: http://alkoho­lia.cz/magazin/vi­no-s-kolou-je-fenomenem-nejen-u-nactiletych-jak-vzniklo