band of brot

Proč se více neprodává zdravé jídlo?

Proč neexistují stánky se zdravou stravou? Všude jsou jen stánky s hamburgery. Proč když lidi jedí tak zdravě, tak proč všude neprodávají zdravé jídlo a prodávají jen tučné a přesolené polotovary. Když každý druhý člověk jí zdravě, počítá si kalorie a energetický příjem a jídla jako hranolky a párky v rohlíku by si nikdy nedal, tak proč se více neprodává zdravé jídlo? Hm?

Nejlepší odpověď
gecco

Otázka je špatně položena- ne, že se zdravé jídlo neprodává – ale nikdo je nechce, nikdo je nekupuje – navzdory proklamovaným kecům o počítání kalorií…
😁
Ti, kdo jí zdravě se nestravují ve fastfoodech (protože si chtějí vařit sami a nebo využívají nějakou přípravnu – třeba ´krabičkové´ diety).
A ti, kdo fastfoody navštěvují tam chodí právě proto, co si tam kupují…
😉
____
Schválně – někdy si stoupni před mekáče nebo káefcé – a ptej se, proč tam ti lidi lezou (a pak to sem napiš – já to taky nevím – nechápu)…
😉

Další odpovědi
RyuzakiKate

Protože se jim to nevyplatí. Stejně většina sáhne po tom fast foodu a lidi, co se snaží vést zdravý životní styl jsou na tohle zvyklí, a proto si jídlo třeba chystají už doma, či mají vytipovaná místa, kde vaří dobře. A upřímně, moc bych si nedovedla představit zdravý fast food, bylo by to pochopitelně o dost dražší, protože normálně ve stáncích používaj bůhvíjaký olej, který se opakovaně přepálí, ty nejlevnější suroviny atp. To mi přijde jako logické vysvětlení.

marci1

Obávám se, že většina lidí by stále chtěla jíst ty „méně zdravé“ potraviny. 🙂

anonym

Protože je drahé!

Elk

Zaprvé – co je to zdravé jídlo? I kvalitní jídlo může být pro alergika nebezpečné,
Zadruhé – jak se pozná zdravé jídlo? I biopotraviny jsou kolikrát falešné a někdy vůbec nejsou lepší, než běžné.
Zatřetí – většinou co je tzv. zdravé moc lidem nechutná.
No a navíc je – jak již zde bylo zmíněno dražší.
Myslíte, že kdyby jste si založil kiosek se zdravým jídlem, že by jste se uživil?
Dost pochybuji.

lexx

vydělávaš si na jídlo vlastní prací ? a vycházíš s penězi ? pokud zatím ne jednou to pochopíš

Mc Merkurion

protože je to otázka nabídky a poptávky.asi holt zdravě nikdo jíst nechce >>> teď sundám z klacku krásně propečenej špekáček >>> a je 100%zdravej…

Šidlo

ech…ked si predstavím, že mnohé zdravé jedlá sú dosť lacné a dosť jednoduché na prípravu, aj v stánokch…

ono, ludia v cesku a na slovensku hovoria, ako zdravo jedia a ked naozaj vidia niekoho zdravo jesť, už je: blázon, vegemaniak, anorektik, homosexuál, dr. bukovský, bioblbec…chápeme sa, že?

zijeme v nevyspelej spoločnosti.......