Proč se veverka obecná v přírodě dožívá průměrně 3 let, ale v zajetí se může tato hranice vyšplhat až na 10 let?

To jí tak nesvědčí zimy v přírodě, či má problémy s hledáním potravy?
Má v přírodě nějaké nepřátele, kteří je loví?
V zajetí má lepší podmínky v čem?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ve­verka_obecn%C3%A1

Nejlepší odpověď
Kepler

Netýká se to jen veverek. V zajetí mají zvířata obecně optimálnější podmínky, jsou chráněna před dravci, přísun potravy mají zajištěný a dokonce mají i zdravotní péči. Život v přírodě je mnohem drsnější.

Další odpovědi
zjentek

To je normálka, člověk by se v přírodě dožil tak pětatřicíti a tak si vytvořil vlastní zajetí, aby se taky dožil 3× tolik.