Kaxx

Proč se většina žen bojí právě pavouků?

Když je vidí tak hned ječí nebo zrdhají. Mě třeba vůbec nevadí.

Nejlepší odpověď
brillant

nevím, vždyť je to krásný živočich

http://www.go­ogle.cz/imgres?im­gurl=http://www­.talktosix.xf­.cz/PHP/pavou­k.jpg&imgrefur­l=http://www.tal­ktosix.xf.cz/PHP/sen­d.php?zvirata%3Dpa­vouk.jpg%26odes­lat%3Dodeslat&h=480&w=­640&sz=173&tbnid=pc7sI­OlNUS3wjM:&tbn­h=90&tbnw=120&prev=/se­arch%3Fq%3Dpa­vouk%26tbm%3Dis­ch%26tbo%3Du&zo­om=1&q=pavouk&us­g=__rXndy-zFM6Cey8LOU6J1t_FJY­EQ=&docid=PfpfJY3Ym­hh0HM&sa=X&ei=nci­nULz1FcWUswbd24HgAg&ve­d=0CDEQ9QEwAg&dur=1295

Další odpovědi
vivatis

Podle mně to nemusejí být jen ženy já taky pavouky nemusim.Podle mně je to tím, že jsou prostě odporní :D jinak se to nedá vysvětlit :D a ještě k tomu někteří v zahraničí jedovatí 🙂 a myslim si že pro každého je lepší spát vedle kočky či psa než vedle pavouka (třeba většího :D )

anonym

Nevím. Mně se pavouci také líbí, protože jsou nádherní a ráda je pozoruji napříkla v pavučině.
Doplňuji:
Jinak, že mě kousne jedovatý pavouk se nebojím. Sice tady je určité riziko, ale nebezpečí může člověka potkat kdekoliv i v teple domova. Jenom se štítím mrtvých pavouků nebo much – na ty nesáhnu – hlavně pavouci jak mají skroucené nohy.

venkovan

Protože je to společnost naučila. Jako děti kopírujeme chování dospělých. Když se dítě narodí do rodiny, kde matka či babička omdlévá při pohledu na pavouka nebo ječí jako požární siréna, tak se to přenese i na dítě.
O odpornosti se dá také dost polemizovat. Pavouci jsou prostě a jednoduše vybaveni pro lov a ktomu mají vybavené tělo.

Damiana

Mě také nevadí. A znám daleko odbornější tvory, než jsou ti z řádu členovců.:-)
Doplňuji:
odpornější