Proč se vestavěným prográmkům v aplikacích říká easter egg (velikonoční vajíčko), kdo s tím začal?

Nejlepší odpověď
Larissa

Co já vím, tak je to pojmenováno podle toho, že ty vtípky v těch googláckých aplikacích nacházíme, hledáme, což je ze zvyku o hledání velikon. vajíček v USA…

Další odpovědi
Lamalam

Tyto legrácky jsou v řadě programů již velmi mnoho let a s Googlem to nemá nic společného.

anonym

Larissa, oni jsou i v excelu, wordu, ve hře doom aj. programy, nejen google.

kapka

Vůbec jsem nevěděla, že se tomu tak říká, ale Larissa by mohla mít pravdu, zní to logicky.
Jinak, pamatuju, jak se jeden čas u Vodafonu rozbíjela v mobilu velikonoční vajíčka a v každém byla nějaká aplikace. To už asi vtipně využili toho, že se tak těm apkám říká. :)