Proč se „veganům“ dělá špatně při pohledu na syrové maso a přežili by v pravěku?

Nejlepší odpověď
gecco

No, znal jsem jednu veganku – a té se dělalo zle už při vůni domácí uzené kýty, ani ji nemusela vidět…
😉
Je to psychická porucha…
😉
___
V pravěku by nepřežila, ne jako veganka – předpokládám, že podobně jsou na tom všichni, jejich tvrzení, že ano, je jen ´siláckými´ řečmi.
😉

Další odpovědi
arygnoc

najväčšiu časť svojej existencie ľudstvo prežilo v paleolite (cca 250000 – 8000 pred kristom) a kŕmilo sa takmer výhradne lovom (napr. takí mamuti o tom vedia svoje), sem tam zobli nejakú bobuľu, ak na ňu pokusní králici z radov stareniek neotrčili kopytá.

fakt je ale ten, že lovci konzumovali mäso takmer bez tukov, éčiek, proste divinu a nie naše domestikované pretučnelé zvery, o pohybe lovcov ani nehovorím.

a vegani (a iní nie mäsožrúti)?
slepá vývojová vetva.
v praveku boli skôr súčasťou jedálneho lístku – ako ostatní bylinožravci.

😉

anonym

No to bych nepřežila tutově, nejsem stavěná na přežití v pravěku, nic neumím, neumím se bránit zvířatům, nebo lidem, neumím lovit, neznáme byliny, na kterých by se dalo přežít. Všem, kteří nejedí maso se dělá špatně při pohledu na něj, mě taky, mám co dělat, abych se nepoblula, když vařím rodině. A nejen z masa, třeba z mlíka, krupičné kaše, rýžového nákypu, sladkého pití, přesolených pokrmů, ale i z mastných koblih, je toho moc, z čeho se mi otáčí kufr naruby

marci1

Prostě maso jíst nechtějí, protiví se jim a jestli by přežili v pravěku ? Těžko říci, ale asi ano. Člověk žijící v pravěku byl nejen lovec, ale také sběrač ( plodů, kořínků ap ). Přibližně 60% potravy bylo živočišného původu, zbytek rostlinného. 🙂

Reezo

Vegetariánství, veganství atd… jsou podle mého názoru pouhé nemoci. Dospělí člověk musí nahrazovat maso něčím jiným. Něco jiného je ale dítě. Dítě potřebuje maso, pokud by maso nedostávalo dítě tak hrozí, že by se vývin toho dítěte mohl stát rizikové. Například by nevyrostl, byl by slabý atd…
Jinak Vegan nejí žádné živočišné produkty. (vajíčka, mléko atd…)

bolak

Já jsem taky vegan, ale takovej novodobej, nejím žádný maso, jen rostlinou stravu, a když už nějaký maso jím, tak jen ze zvířete který se živí jen rostlinou stravou, případě sem tam i zvířetem který se živí jiným zvířetem který se živí rostlinou stravou. A a čas od času třeba i kus prasete nebo stehno z krávy, ale musí bejt raw.

Šidlo

  1. niektorí majú traumu z rodinnej zabíjačky…
  2. niektorí nezvládli videá týraných zvierat z veľkochovov a myslia si, že všade je to tak
  3. niektorí boli nútení jesť hnusne uvarené mäso z domu/školskej jedálne
  4. plus otravy jedlom a ich následky
  5. niektorí nezvládajú vzťahy a tak stavajú zvieratá na úroveň ľudí (človek potrebuje pre život spoločnosť iných ľudí a ak sa s nimi neznesie/ubližujú mu, vymení ich za zvieratá)

dodnes prežívajú mnohé prírodné kmene bez mäsa.....ale či sú zdraví alebo nie ani srnka netuší