TommyKiller1

Proč se v hodinách Quartz netočí malý magnet?

Rozdělal jsem nástěnné hodiny, když tam dám baterku, tak ten magnetek u cívky jenom trošku cuká, ale neotáčí se o 180 stupňů, jak by měl. Proč?

Odpovědi
gecco

Zkus to roztočit – ale nejspíše jsi vložil slabou baterii.

dubraro

Slabá baterka nebo závada v mechanismu. Strojky bývají z mizerného plastu a časem se opotřebí, vychodí. Nový strojek stojí tak do 100Kč.

Jiří Bohumil

Jak píše gecco, nejspíš slabá baterie. Ale někdy také drhne „nepokoj“ v mezerce kotvičky a je nutno jej „doštelovat“ tak, aby kmital volně. A když jsou hodiny staré, mohou mít i ložiska vyběhaná a nepovede se. Pak doporučuji koupit (pokud chceš zachovat původní hodiny) nový strojek, za cca 150–200 Kč a upravit jej do těch hodin. Nedávno jsem to také takhle řešil. Šlo o hodiny, jež máme jako památku.