Toruk

Proč se ve filmu Princ z Persie mluví anglicky?

Proč se ve filmu „Princ z Persie: písky času“ mluví anglicky, když jej natočili američani a odehrává se v Persii?
Doplňuji:
Miroslave, měl jsem na mysli, proč se ve filmu mluví britskou angličtinou a ne americkou.

Zatím jsem to stačil zjistit, je to proto, že 6 ze 7 herců jsou Britové. Jen hlavní hrdina Jake Gyllenhaal je Američan.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Protože pokud by jej namluvili perštinou, asi by jim nikdo nerozuměl. Myslíš, že v těchto oblastech je tak silná divácká komunita nebo je silnější v anglicky mluvících zemích?

Další odpovědi
iceT

Mate pekneho avatara,a jinak neni to fuk?Me se film libil,i bez reseni toho,ci je je v perstine nebo v anglictine,i kdyz v perstine by mozna vyznel o neco lepe,to necham na posouzeni jinym.
Kazdopadne me nezklamal.

ladyhawke

řešila bych to podle klíče autora scénáře či režiséra… ne dle herců samotných…