Pokročilý

Proč se ve filmu Kokosy na sněhu neobjevily zahalené ženy?

Jako dítě jsem ten film milovala a vůbec nevěděla, že existuje nějaký islám, dneska o něm slyšíte na každém rohu, na internetu si můžete prohlédnout videa ohledně islámu v Jamajce apod... Berte tu otázku hodně s nadhledem, prostě mě napadlo, proč se tam (a v dalších filmech) neobjevila alespoň jedna zahalená žena, aby dítě, které film sleduje, vědělo, jak se věci mají (pouze taková úvaha;) )
Doplňuji:
Myslela jsem to tak, že se tam ty oblasti vyskytují, ne že je celá jamajka posetá muslimy. Tak jako když se v našich filmech vyskytne rom...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Šmarjáááá - a proč by se na Jamajce ( http://cs.wikipedia.org/… ) a nebo v USA (nebo v Kanadě - či kde se ty OH ´konaly´) měly vyskytovat "zahalené ženy"???
:-O
Hele - že ty máš představu, že kdekoli je teplo, tam vládne islám???
LOL
Není tomu tak.
Doplňuji:
1. na Jamajce je převládajícím náboženstvím křesťanství, z oněch cca 30% nekřesťanů je většina animistů ( http://www.mzv.cz/… ), islám je naprosto okrajovou záležitostí
2. proč by se v americké komedii měly objevovat "zahalené ženy" - když se prostě nevyskytují ani v lokalitě, kam je film ´směřován´??
3. ..." se tam ty oblasti vyskytují"... - KDE???
4. viděla jsi Roming??? :-DD - na druhou stranu - Romů je v Česku cca 3 % - proč by se tak malou menšinou měl film (obecný film) vůbec zabývat??? - abys pochopila, co jsou 3 % - ve filmu (z ´reálného´ života) se objeví 10 osob - z nich by, podle tebe, mělo být 0,3 člověka Romem???
___
Už su poněkud unavený - ale - můžeš mi sdělit, jakou f'ťákovinu zrovna ´řešíš´???

Další odpovědi:

Zlatý

Máš trošku zkreslené představy. I v některých zemích, kde je islám převládajícím nebo jediným náboženstvím, nemusí zrovna všude chodit jenom zahalené ženy. Stačí se podívat do třeba Turecka, víc zahalených ženských potkáš v Teplicích, než v Istanbulu.

Bronzový

Ten film patří mezi moje oblíbené a nikdy jsem neřešil, proč tam nejsou zahalené ženy. Znáš obsah, víš o co tam jde? Proč nepoložíš otázku třeba Proč ve Zlatovlásce nemá princ buldozer? Proč Zlatá přadlena nepoužije počítačový program na tkaní a pod?

Stříbrný

Ony se dokonce neobjevily ani v Pirátech z Karibiku a přitom se děj taky motal někde okolo Jamajky.

Zlatý

Děkuji geccovi, že mně objasnil co jsou 3 % (ó..). Na druhé straně si myslím že by mu neuškodilo, kdyby ta 3 % bydlela někde v jeho sousedství.

Diskuze k otázce

Pokročilý

marketa54321

Je to jen úvaha, že je škoda, že se v podobných filmech neprojde aspoň jedna taková žena, prostě jen proto, že v tom státě žijí, ikdyby jich mělo být jedno procento... Prostě když už film o daném státě, ukázat všechny, kdo v něm žijí... Nijak to neřeším, jen mě to napadlo, ale jeden jedinec tu vypadá, že má své dny a nerozdýchal to :-D

Zlatý

gecco

Ale to není film o Jamajce (nebo jiném státě), to je komedie o partičce ´amatérů´, kteří jedou na olympiádu v naprosto netradičním sportovním odvětví...
;-D

Stříbrný

cochee

Zlato, už to nehul...

Pokročilý

marketa54321

Já vím, že ste tu všichni strašně chytří :)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.