Herek

Proč se v této situaci spustí zamilovanost?

(Omlouvám se ale lepší otázka mě na tento problém bohužel nenapadla.)
Nyní Vám popíšu jednu situaci (která se podle mě stává docela často), na kterou bych chtěl znát Váš názor nebo vysvětlení, proč tomu tak je. Takže tady to je:

Klukovi se líbí jedna holka. Napíše jí, že se mu líbí a pozve jí ven. Bohužel se ten kluk tý holce moc nelíbí a holka o něj nemá zájem, a proto se rozhodne jít s nim ven jenom ze slušnosti. Po schůzce jí kluk píše ale holka ho více méně ignoruje a odepisuje jen ze slušnosti. Přesto se tomu klukovi opět podaří několikrát vytáhnout tu holku ven. Bohužel žádné velké úspěchy s ní zase neměl. Přesto jí dál píše a kupuje dárky. Tímto způsobem s ní stráví o prázdninách nějaký ten pátek. Holka však opět nejeví zájem. Po nějaké době o ní kluk přestane mít zájem, přestane jí psát, kupovat dárky a zvát ji ven. Tzv. přestane s ní z větší časti komunikovat. Neozývá se jí. Holka už o něm několik dní neví. A v této chvíli nevědomosti se do něj zamiluje a záčne o něj jevit zájem.

To je celý problém. A mě nyní zajímá, co z psychologického hlediska spustí tu zamilovanost? Co se jí sepne v hlavě, že se najednou spustí ta zamilovanost? Dokázal by mi na to někdo rozumně, odborně a smysluplně odpovědět?

Za každou odpověď samozřejmě děkuji

Ještě podotýkám, že tato situace mě nikdy nepotkala ale setkávám se s ní docela často.

Nejlepší odpověď
anonym

Ta holka si ,,zvykla" na to, že ten kluk se jí snažil ,,dobít" a asi se jí ti i líbilo, ale ,,nepovolila"… No a když to přestal dělat, že si uvědomila, že jí to vlastně chybí a zamiluje se do něj :DD

Další odpovědi
MK44

Názor? No prosím. Můj názor je, že když „kluk“ řekne „holce“, že se mu ona líbí a pozve ji ven, tak holka, která o něj nemá zájem, s ním ven nepůjde. Možná, že kdyby jí neříkal, že se mu líbí a jen ji pozval, tak by šla jen tak „ze slušnosti“, ze zvědavosti, ze srandy, z toho, že nemá nic lepšího na práci. Pokud teda on není úplný blbec. Ale pokud on jí řekl, že se mu líbí, tak ona to, že o něj nemá zájem, jen dělá.

Některým děvčatům dělá dobře, že se o ně někdo uchází. Nechávají se obskakovat a nechtějí samy nějak přispět. Jenže když toho kluka takové chování omrzí nebo naštve a jde si po svých, tak děvče zjistí, že se jí po něm stýská a že to s děláním drahot a ostentativním nezájmem přehnala. Sevře se jí srdíčko a začne zase ona dobývat jeho. Zamilovanost se nespustila teď, jen vyšla najevo. Vynutila si aktivitu. Ona totiž celá ta slavná láska je o získání někoho, na koho jsme si umanuli, pro sebe. Pokud nás sám dobývá, není třeba bojovat, ale jakmile začne unikat …

anonym

Na to nemusíš mít ani žádné vyšší vzdělání, nemusíš být odborník, abys věděl, že tohle je prostě dobře vychovaná, správná holka, slečna, která ví velmi dobře, co chce a které by si měl vážit každý kluk, takových už moc nenajdeš.Chlapce si docela dobře otestovala…jeho výdrž, vůli, jestli opravdu myslí vážně to, co dělá, o co usiluje, měl dost času utéct, ale neudělal to a to se jí právě líbí. Vydržel dost dlouho, ale zná svoji cenu, že ji ani neuháněl, že jí nic nevyčítal a přitom byl slušný, nijak na ni nenaléhal. Dal ji tím najevo úctu, to samozřejmě každé dívce imponuje. Takže se není čemu divit, všechno je tak, jak by mělo být, když se potkají dva slušní lidé:-)

ivzez

Dívce zřejmě teprve v takové situaci dojde,
oč přichází …

@Hana111:
Nikomu by se nelíbilo, kdyby se jej někdo
snažil dobít nebo mu „nabíjet betarie“.
Ale možná´s mínila dobýt …

setapouch

Takovou situaci jsem nezažil a neznám nikoho, kdo ano.

zjentek

rozumně, odborně a smysluplně odpovědět ..hmm..
no zatím se u vás žádná zamilovanost nespustila ..zatím mezi sebou máte skvělej byznys a není na tom nic zvláštního, že se s takovým jednáním setkáváš docela často
Doplňuji:
..ona totiž celá ta slavná láska hodně trpí, když se ji snažíme vměstnat do jediný osoby, zpravidla opačnýho pohlaví ..a to pak může hodně bolet u srdce, často je to doslova zdraví nebezpečný