štamgast

Proč se v strojírenství používá výraz úchylky a ne odchylky?

Jedná se o tolerance a přesnosti. Působí to trochu srandovně ne?

Odpovědi
Kepler

Ve strojírenství i v jiných exaktních oborech se používá pojem odchylky. Úchylky pouze v psychiatrii.

tforro

Úchylkoměr používám, ale proč se mu nazývá zrovna takhle netuším. Na odpověď si taky počkám.
Edit:
Ano, měří se odchylky, ale úchylkoměrem. Proč ne odchylkoměrem? Prostě to tahá za uší.